Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Milyen bogarak ezek? Honnan...

Milyen bogarak ezek? Honnan jöttek? Képek lent

Figyelt kérdés

Vettem egy kukoricalisztet és most vettem észre hogy tele van ilyen kis bogárral. De pár nap alatt már mindenütt ott vannak, beeszik magukat a zacskón keresztül is.

Ecet és domestossal kitakarítottam mindent de félek hogy visszajönnek. Valaki tudja milyen bogár ez?


[link]


[link]


2016. szept. 7. 10:50
 1/5 anonim válasza:

ezek közönséges lisztbogarak


[link]

2016. szept. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Zsizsik. Dobd ki amiben találtad, mert belemegy a lisztbe, babba, lencsébe stb. is.
2016. szept. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
100%
Ezek lisztmentő korongbogarak, Tenebroides mauritanicus. Elméletben hasznosak, a liszt "kártevőit" vadásszák, gyakorlatban viszont az ürülékük ugyanúgy szennyezi a lisztet, szóval ki lehet dobni. Legalább a szándék megvan..
2016. szept. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Minden ment a kukába. Szekrények lefertőtlenítve, innentől minden csak dobozban!!

Soha nem talalkoztam ilyennel, pedig anno kertesházban nőttem fel, most pedig lakásban lakok de nem gondoltam hogy ilyen bogarakkal talalkozom. Mindig figyelek a rendre és tisztaságra és ez most kicsit meglepett.

Köszi a válaszokat.

2016. szept. 7. 12:03
 5/5 Mátranováki Fényevő ***** válasza:

Alapvetően két lehetőség merülhet fel:

1. fel lett bontva és vagy belementek "kártevők" nálad, vagy már eleve benne voltak mielőtt megvetted, ezek pedig mentek megenni őket

2. már felbontás előtt, az üzemben kerültek bele a kártevőkkel együtt.

2016. szept. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!