Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Kicsi, fekete pók a potrohán...

Kicsi, fekete pók a potrohán körülbelül 5 fehér pötty?

Figyelt kérdés

Nem rég fűnyírás közben egy nagyobb bokorban lévő pókhálóba sikerült bele mennem. A pókháló a szokottnál erősebb volt és ragadósabb. De sikerült leszedni. Nem sokkal később egy pók mászott le a kezemről, talán a pókháló tulajdonosa.

Ilyen pókkal még nem találkoztam. Valaki esetleg felismeri?



2016. szept. 10. 20:40
 1/6 anonim ***** válasza:
keresztes pok de te mondtad hogy a pokhálo ragados volt lehet hogy akkor készitette a hálot mert akkor ragados a hálo amikor késziti
2016. szept. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
keresztes pókot már láttam, az sokkal nagyobb volt és tisztán kivehető rajta a kereszt minta, ezen pöttyök voltak
2016. szept. 10. 20:59
 3/6 Gauldoth ***** válasza:

Bikapók csajszi?


[link]

2016. szept. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
hasonlít de nem, ennek vastagabb a lába amivel én találkoztam annak vékonyak voltak
2016. szept. 11. 20:28
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Véletlenül nem ez volt?

[link]


Ez a koszorús törpe pók (Steatoda albomaculata). A legyeken, a szúnyogokon és egyéb rovarokon kívül, melyek a hálójukba kerülnek szinte bármilyen más élőlényre (főként az emberre) nézve ártalmatlanok.

2016. szept. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Lipton. ***** válasza:
Faggyúpók?
2016. szept. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!