Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Rovarok, ízeltlábúak

A kérdés

Kicsi, fekete pók a potrohán körülbelül 5 fehér pötty?

Nem rég fűnyírás közben egy nagyobb bokorban lévő pókhálóba sikerült bele mennem. A pókháló a szokottnál erősebb volt és ragadósabb. De sikerült leszedni. Nem sokkal később egy pók mászott le a kezemről, talán a pókháló tulajdonosa.

Ilyen pókkal még nem találkoztam. Valaki esetleg felismeri?

Keress kérdéseket hasonló témákban: kicsi, fekete, pöttyös, pók, pókhálo

2016. szept. 10. 20:40  Privát üzenet  

A válaszok
keresztes pok de te mondtad hogy a pokhálo ragados volt lehet hogy akkor készitette a hálot mert akkor ragados a hálo amikor késziti

A válaszíró 46%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont 2016. szept. 10. 20:49 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

keresztes pókot már láttam, az sokkal nagyobb volt és tisztán kivehető rajta a kereszt minta, ezen pöttyök voltak

# 2/6Időpont 2016. szept. 10. 20:59 Privát üzenet
Gauldoth nevű felhasználó válasza:

Bikapók csajszi?

[link]

A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/6Időpont 2016. szept. 11. 09:04 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

hasonlít de nem, ennek vastagabb a lába amivel én találkoztam annak vékonyak voltak

# 4/6Időpont 2016. szept. 11. 20:28 Privát üzenet

Véletlenül nem ez volt?

[link]

Ez a koszorús törpe pók (Steatoda albomaculata). A legyeken, a szúnyogokon és egyéb rovarokon kívül, melyek a hálójukba kerülnek szinte bármilyen más élőlényre (főként az emberre) nézve ártalmatlanok.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/6Időpont 2016. szept. 13. 09:09 Privát üzenet
Lipton. nevű felhasználó válasza:

Faggyúpók?

A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/6Időpont 2016. szept. 16. 21:22 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Milyen pok lehet? Feher alapon tobb soros fekete haromszog mintas.
Találtunk a lakásban néhány fekete pókot, amely fehér pöttyökkel/foltokkal gömbölyűbb potrohával rendelkezik. Amint közelebb kerül hozzá egy másik pók, azt megöli. Méretük olyan...
Apró, fekete, légyszerü valami, az emésztőből száll ki. A fehér meszelt falat szereti. Hogy lehet kiirtani?
Milyen bogár ez és hogyan irtható? 1-1,5mm hosszú 2-2 vagy 3-3 lába van sötét barna vagy fekete mászik . Lárvái fehér 2mm hasonló a cseresznye lárvához csak kisebb. Csip! Hogy...
A nagyszüleimhez menet találtam egy hernyót átsétálni az úttesten. Narancssárga szőre tüskealakokban áll össze és a "tüskéi" között fekete-fehér pöttyök vannak. Milyen fajtájú és...
Légyszerü, pici, fekete, csak a fehér meszelt falra száll. Fotót hol lehet felrakni?

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Rovarok, ízeltlábúak rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!