Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Csotanyok ellen mi a leghataso...

Csotanyok ellen mi a leghatasosabb?

Figyelt kérdés
Panelbe lakunk most es a konyhaba egyre tobbszor latok 1-1 csotanyt.Kiraz a hideg toluk h ott maszkalhatnak ki tudja mennyien. Ugye a szobaba nem szoktak bemenni? Eddig csak a konyhaba lattam oket. Olyan szer kellene amit szetszorok vagy korbefujok es megdoglenek tole.
2016. szept. 14. 15:13
 1/3 Bencekemence válasza:
Erre igen egyszerű a válasz csak vegyél egy csótány irtót/csapdát persze jó minőségűt bárhol lehet kapni TESCOban is pl csak jó fajtát. Igen a csótány a panel egyik átka....
2016. szept. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Amit az 1-es írt, a legnagyobb hülyeség, amit csak mondhatott.. Látszik, hogy sosem volt dolga csótánnyal.


A csapda, amit a TESCO-ban kapni nem öli meg őket. Egy nagy ragacsos réteg közepére kell kitenni egy tablettát (amit a csapdához adnak), ami elég büdös, kicsit rothadt hús szagot áraszt és magához vonzza a dögöket. Azok megpróbálnak közel menni hozzá, és beleragadnak a ragacsba. És ott pusztulnak szomjan... Nincs benne vegyianyag, nem mérgező. Csak undorító, amikor már 20-30 db kaparászik ott benne... Ez monitorozáshoz jó, kiirtani nem lehet őket vele. A szétfújható spray-ek olyanok, mint halottnak a borogatás... Pénzkidobás.


Én éjszaka kettőt láttam a fürdőszoba sarkában, Német csótányok frissen kikelt példányai voltak, 3-5 mm-esek, de nem kevésbé undorítóak. Más nem volt kéznél, hát nyakon fújtam őket W2 vízkőoldóval. 7 másodperc alatt mindkettő kiszenvedett. :-)


Ezek a kis tetvek rejtőzködve élnek. Általában éjfél után jönnek elő, és egészen hajnalig járják a lakást élelem után kutatva. Mire fölkelsz mind eltűnnek, behúzódnak a rejtekhelyükre. A lakó általában már csak akkor találkozik velük, amikor már az egész lakást feltérképezték, és belakták... Ha egyet láttál, valószínűleg már többszáz bújkál a lakásban, vagy a lépcsőház pincéjében, az óraszekrényekben. gáztűzhely mögött, a hűtő alatt, lambéria mögött, a fapadló alatt, a WC mögött, konyhaszekrényben a mosogató alatt stb...


Nem akarlak elkeseríteni, de sajnos kiirthatatlanok. :( Főleg, ha nem csak nálad, de a környező lakásokban is tenyésznek.


Ha rovarirtót hívsz ki, ő olyan cuccot használ, mint egy glettelőpisztoly. Kis fehér kenőcsöt rak ki a kritikus helyekre, ami emberre és háziállatra hatástalan, de a rovart percek alatt megöli. (persze azért megenni nem kell) Mivel a csótányok élelemnek hiszik ezt a cuccot, amelyik elsőnek rátalál, jól belakmározik belőle majd továbbmegy kutatni. Percek alatt megdöglik. Aztán jönnek a tesvérei, megtalálják a hullát, és mivel ezek mindent felfalnak, megeszik a döglött bogarat is, így a méreg átkerül beléjük is, de kisebb dózisban. Ezek túlélik az első éjszakát, és hazaviszik a belükben a cuccot. Ott pusztulnak el, és a többi őket eszi meg, ami ugyancsak az utolsó vacsorájuk lesz. Így indul el a dominó hatás.


Érdemes rovarirtót hívni, de készülj fel, hogy a hatás nem lesz tartós... Max 1 év múlva ismét tele lesz a lakás, hacsak nem irtanak az egész lépcsőházban.

2016. szept. 15. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
El kell keserítselek, de a szobába is bemennek sajnos :( Nálam is volt egy csomó. Csótánycsapdával kifogtam egy csomót.
2017. szept. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!