Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Milyen lepke lesz a talált...

Milyen lepke lesz a talált hernyóból?

Figyelt kérdés
Találtam ma egy fekete, piros, szőrös hernyót, kb 5cm hosszú. Szeretném tudni milyen lepke kel ki majd belőle.

2016. szept. 16. 18:57
 1/5 Mátranováki Fényevő ***** válasza:

Jó lenne egy kép és/vagy kicsivel több infó. Mennyire sűrű a szőrzete, mintázat, színek..

Amik most eszembe jutnak azok az Acronicta rumicis, Macrothylacia rubi vagy Arctia caja.

2016. szept. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom a valaszod, a masodik lepke hernyojat talaltuk. Sajnos nem tudom hogyan kell kepet berakni, pedig szivesen csatoltam volna :)
2016. szept. 19. 08:46
 3/5 Mátranováki Fényevő ***** válasza:

Feltöltöd pl. a www.kepfeltoltes.hu-ra és belinkeled.

A rubi viszont egy nehezebb eset. Hernyóként telel, viszont nagyon nehéz a megfelelő körülményeket biztosítani nekik. Talán legjobban úgy tudod, ha teszel egy nagy, lyukas aljú tartóba minimum 20 centi földet, de inkább többet, és miután azt látod, hogy a hernyó eltűnt (beásta magát), leásod a kertben és lefeded, aztán tavasszal kiásod és reménykedsz, hogy életben van a hernyó. Ha sikerül áttelelnie, utána már könnyebb dolgod van, mert csak kaját pár hétig, aztán bábozódik és április-május körül ki is kel.

2016. szept. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon koszonom! Remelem a kepet jol linkeltem rola. Egyebkent nem hoztam haza a hernyot, mert ugy gondoltam azzal teszek neki a legjobbat, ha nem bantom :)

[link]

Egyebkent azota egy masik hernyoval is talalkoztam ma:

[link]

2016. szept. 25. 21:35
 5/5 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
A második egy Calliteara pudibunda, hamvas szövő vagy bükk-gyapjaslepke néven fut.
2016. szept. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!