Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Szeretnék egy hangyafarmot...

Szeretnék egy hangyafarmot késziteni, de még találhatok királynőt?

Figyelt kérdés
Ma , mikor ezt a kérdést irom szeptember 18 van , nemrég kezdtem el megismerni jobban a hangyák világát és olyannyira megtetszettek ,hogy szinte muszáj egy farmot készitenem ! Szeretnék egy királynőt befogni és onnan felépiteni egyet , de nem tudom , hogy találhatok e még . Még mindig eléggé ismeretlen vagyok ezen a téren, szóval örülnék , ha valaki sokkal jártasabb elmondaná , hogy van e még esélyem ,vagy , hogy mikor találhatok királynőket leghamarabb ? Erdélyben lakok , falun , gyakran látok munkásokat , egyszer egy katonát is , de mást nem (márha ez segit) . A válaszokat előre is köszönöm !

2016. szept. 18. 13:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

először csinálj nekik egy alkalmas helyet pl akváriumba. A méretére nincs tippem, de ne legyen túl kicsi. Legyen minél természetesebb környezet, hagyd, leülepedni a földet, kicsit tedd nedvessé, hagyd, hogy az alsóbb rétegek beszívják. Legyenek benne kövek és növények is, és fúrj bele bottal pár üreget.


Ha ez megvan, áss ki egy hangyabolyt! Egészen a legbelső rétegekig. Hasonlóan a méhekhez, itt is meg kell keresned a királynőt. Ha azt sikerül befogni, akkor már nyert ügyed van. Tedd bele az akváriumba, szedj hozzá dolgozókat, és petéket is (ugyanabban az időben, ugyanabból a bolyból).


Ha minden jól megy, a királynő (mivel nincs más választása), le fog telepedni az akváriumba. Persze ehhez az is kell, hogy elegendő élelmet és vizet találjanak a telepítés után, amikor megnyugodtak. A többi hangya követi a királynőt, behordják a petéket, és benépesítik a farmot.


Persze mondanom se kell: fontos, hogy ne tudjanak kimászni az üveg falán (ezt tesztelheted előtte dolgozókkal). És minden természetes életfeltételt folyamatosan biztosítani kell! (víz, kaja((hús is, növény is!!!)), fény, terület, levegő, hőmérséklet)

2016. szept. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes választ ! Esetleg a hangyaboly feltúrásával kapcsolatban le tudnál irni több infórmációt ? Mire figyeljek , hogyan fogjak neki stb. ? Illetve , hogy egy feltúrt , királynötől megfosztott boly még életképes tud maradni ? Mármint nem szeretnék kipusztitani egy egész , már müködő bolyt , csakhogy szórakozhassak . Azonkivűl én a kémcsöves megoldással szeretném elkezdi a nevelést , egyetlen királynővel , tehát konkrétan az alapoktól , gondolom azt már egy öregebb királynővel nem lehet megoldani ?
2016. szept. 18. 14:35
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem pusztulnak el. De ha gondolod és találsz, akkor fogj szárnyas hangyát. Azokból királynő lesz. Amúgy az interneten tudsz hangyafarmot rendelni.
2016. szept. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Még egy extra pár óra utánnajárás után , szerintem hanyagolom a dolgot tavaszra (márha kibirom addig), viszont köszönöm a válaszokat ! Ha valakinek még lenne bármilyen tippje , örülnék , ha megosztaná :D
2016. szept. 18. 20:07
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia, szárnyasokból nem feltétlen lesz királynő - csak abban az esetben, ha meg van termékenyítve. Egyébként erről az oldalról tudok: www.facebook.com/hangyafarm - itt tudsz rendelni farmot is, királynőt is, kémcsövet is egyben.
2016. szept. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!