Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Annak a nagy barna poloskáknak...

Annak a nagy barna poloskáknak mik a természetes ellenségei a természetes élőhelyeiken?

Figyelt kérdés

Kerestem Google-ben, de nem találtam.

Köszönöm előre is, ha valaki leírja, belinkeli!



2016. okt. 2. 00:06
1 2
 1/14 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
Elég sok "nagy barna poloska" van, ettől kicsit konkrétabban kéne. Név, latin név, esetleg leírás, fotó? Általánosságban a poloskák legnagyobb ellenségei a poloskafürkészek (Tachinidae: Phasiinae), de madarak, más rovarok is ritkítják őket, plusz emellett különböző fertőzések, gombák..
2016. okt. 2. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 elwera ***** válasza:
47%
Szerintem a mezei poloskákra gondolsz. Nálunk az van kint az erkélyen.
2016. okt. 2. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
66%
ha mezei poloskára gondolsz az ellen nincs mit tenni.Sajnos mi is azzal küzdünk.1-2 hét és kicseréljük az ablakokat szúnyoghálósra.Azt mondják ez az egyetlen megoldás.
2016. okt. 2. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
47%
szúnyogháló+biokill
2016. okt. 2. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
Ha a mezeipoloskára gondol, az a Miridae család és köze nincs a lakásba betolakodó fajokhoz. Olyan faj még mindig nincs, hogy "mezei poloska"...
2016. okt. 2. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
67%

Szúnyogháló mindenhova méghozzá szakszerüen felrakva.

Egy ideje már úgy nyírom ki őket hogyha nem a föggönyön vannak akkor gázégőt egy pillanatra odatartom nekik és az elég hogy megpusztuljon de nem engedi el a szagot és nem ég annyira hogy már attól legyen büdös.

Dezodorral kombinálva még röptében is leszedem.


Hiába na,a tűz a legjobb rovarirtó:D

2016. okt. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigieket!


Igen, tényleg rohadt sok van abból a nagy barna poloskából :DD Viccen kívül en Budapesten kétfélet szoktam látni: kisebb zöldet és nagyobb barnát. Esetleg annál is nagyobb, sötétebb barna színűt.

Nem tudom, itt nálunk hányféle fajtája el es egyiket se tudom latinul.


Állítólag nem magyarországi állatok és arra lettem volna kíváncsi, hogy az eredeti elohelyukon mi eszi meg / pusztítja őket. :)

2016. okt. 2. 13:58
 8/14 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
100%

A kicsi zöld a Nezara viridula, zöld vándorpoloska. A barna lehet nyugati levéllábú (Leptoglossus occidentalis) vagy ázsiai márványospoloska (Halyomorpha halys).

Itt olvashatsz róluk, nagyjából pontos dolgokat írnak:

[link]

2016. okt. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
47%
#3 vagyok ez hasznos volt tényleg.én kinyírom ezeket az undorító bogarakat ha betévednek a házba.Utálom hogy az ablakot se lehet kinyitni miattuk.Eleinte csak kiengedtem az ablakon őket de annyi van hogy már ìrtom őket.Borzalmas tényleg.Kár hogy itg nincs termeszetes ellensege hogy írtsa ezeket.Zummogve beleszállt a hajamba egyszer azóta nem tűröm meg őket.
2016. okt. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszi!!

Én ezt szoktam látni: "halyomorpha halys".

De a cikkben sem találom, hogy milyen állat eszi ezt meg , vagy béna vagyok? :S

2016. okt. 2. 14:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!