Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Mitől lesz vége a poloska...

Mitől lesz vége a poloska inváziónak?

Figyelt kérdés

Fóbiám van, szornyu igy. A gyerekkel is kevesebbet megyek ki, hiaba a szunyoghalok, valahogy bejönnek, en meg rosszul vagyok tőlük.

A fagy pusztítja el oket? De tavasszal ujra jonnek? Hanyok tőlük. :-(


2016. okt. 27. 09:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Én azt hittem már vége mert hidegebb van már de napi 1-2 még mindig bejon.Nagyon remelem telen mar nem jonnek de jovore akkor is kezdodik ujra.Nem tudom mit lehetne tenni de szornyu.Azt mondjak nincs termeszetes ellensege itt.Jo lenne ha lenne valami ami elpusztitja oket.
2016. okt. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tegnap őrület volt, ellepték a haz falat, a ferjem tizesevel irtotta oket itt bent. Nem tudom, miert van ilyen fobiam... :-(
2016. okt. 27. 09:36
 3/5 anonim ***** válasza:

A hidegtől.

Most is egyszer már eltűntek, amikor hidegebb volt. Most jöttek elő újra a melegre.

Tavasszal nem szokott lenni, csak ősszel.

2016. okt. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
45%

A felmelegedés hatására szaporodtak el. Sajnos mivel egyre enyhébbek a telek, egyre több lesz belőlük. Sajnos jelenleg még nem ismert hatékony védekezés ellenük.

Egyébként a rovarfóbiát magyarázó elmélet szerint a fóbiát valamilyen különösen kellemetlen élmény, trauma válthatja ki. Jelen esetben a poloskáknál a tömeges megjelenés és az ahhoz társított kellemetlen tényezők (pl. lakásba való beözönlés, elviselhetetlen szag). Ugyanez a helyzet az ázsiai katicáknál. A katicák ráadásul még meg is támadják az embert, tehát még erősebb fóbiát válthatnak ki.

Egy másik magyarázat szerint egyfajta ősi félelemről van szó, mert egykoron komoly veszélyt jelenthettek ránk egyes rovarok, a pókok vagy skorpiók csípése halálos lehetett, és tanácsos volt óvakodni mindentől, ami kicsi volt, sok lábbal rendelkezett, és feltűnt a látómezőnkben.

2016. okt. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Most mondta épp valami szakértő a tévében, hogy fakérgek alatt meg az avarban igyekeznek áttelelni - vagy a lakásokba költözve... Meg hogy most már majd maguktól eltűnnek, ahogy jönnek a fagyok. De én is kész vagyok tőlük...

Ha tényleg jók a szúnyoghálók, tehát nem azon át, vagy azok mellett jönnek be a réseken, akkor lehet, hogy egyszerűen behurcoljátok a lakásba ruhával, táskával, stb., mert ezek mindenre ráülnek, ha olyanjuk van...

2016. nov. 2. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!