Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Szúnyog november végén, honnan?

Szúnyog november végén, honnan?

Figyelt kérdés

A héten két szúnyogot is fogtam a szobámban, bent nincs semmi folyadék (nincs csepegő radiátor), naponta szellőztetek, elvileg be tud jönni (most nincs szúnyogháló, cserélni kell). A két példány az ablak felől tűnt fel és este, a függönyön ülhettek. Az ablak ekkor, már zárva van, napközben szellőztetek, kb. egy órát.

November 26-án honnan kerülnek elő?

Korábban ilyet nem láttam. - D-Alföld



2016. nov. 26. 01:21
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
15-20 fokok vannak, ne csodálkozz.
2016. nov. 26. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Éppen ma jutott eszembe, (itt a dél-alföldön), hogy máskor már ilyenkor kb. - 5-6 fok volt, és odakint minden deres, sőt, a mondás szerint: Erzsébet-Katalin megrázza a pendelyt = leesik az első hó. Hát az idén ettől még messze vagyunk. Szerencsére. Ezért röpködnek még vígan a szúnyogok, és egyéb hasonló állatfajták.
2016. nov. 26. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Örülj neki, hogy csak kettő van :D Itt vannak dögivel, mivel jó idő van, még ideális nekik. - Bács megye székhelye
2016. nov. 26. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az semmi. Hozzám tegnap este fél 12-kor repült be két bazi nagy légy, olyan metálfényezésű, amiből nyáron van baromi sok. És igen, szúnyogok még itt is vannak, de darazsakat is láttam még. Jöhetnének a keményebb fagyok, hogy pusztuljanak ezek a dögök.
2016. nov. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

2017. 02. 07. este megint lecsaptam egy méretes szúnyogot a szobámban. OK, a hétvégén volt enyhülés, kb. 10 Celsius fok nappal árnyékban. A talaj kiengedett, de azért szúnyog korábban sohasem jelent meg tíz fokban nálunk...

Ráadásul előtte itt kemény fagyok voltak.


Ezek valami Magyarországon megjelenő új faj tagjai?

2017. febr. 8. 00:06
 6/8 A kérdező kommentje:
A D-Alföldön 2 hónap egybefüggő tél volt, ha a szúnyogokat nézzük.
2017. febr. 8. 16:05
 7/8 anonim ***** válasza:
Észak M.o., és itt is vannak most legyek, szúnyogok, sőt még poloskát, és pókot is láttam. Őrület, hogy ezek kibírták a -25 fokokat is.
2017. febr. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

7.: Poloska és pl. harlekin katica itt is volt a szúnyog mellett. A szúnyog meglepőbb, az nem szokott lenni.

A bogarak jobban bírják, elbújnak, áttelelnek, hosszabb ideig élnek és az ősz végén kikelt egyedek, még itt vannak.


Azonban a szúnyog, úgy tudom 1-6 hétig él, azaz amelyikkel most találkozol, nem régebben kelt ki!


Bár éppen ma tanultam ezt.:

"A házi szúnyogok (Culex ) megtermékenyített nőstényei repülő alakban, azaz imágóként vészelik át a telet rejtekhelyeiken (pince, lépcsőház, vízóra akna, faodvak, barlangok stb.), s a hideg elmúltával bújnak csak elő. Aztán optimális időjárási körülmények esetén rakják le a víz felszínén úszó petetutajaikat, következésképp ezek az egyedek viszonylag hosszú életűek. Akár 6-7 hónapig is élhetnek." forrás: [link]

2017. febr. 8. 22:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!