Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Egy dokumentum filmben ami a...

Egy dokumentum filmben ami a legyekről szólt, azt mondták, hogy a legyek nélkül emberek sem élhetnének. Milyen fontos szerepük van, hogy nélkülük nem élhetnénk mi sem?

Figyelt kérdés
Például ezt mondták a hangyákról is, itt sejtem, hogy pl. a talajlazításban és bizonyos szerves anyagok elfogyasztása által nagyon nagy, vagy nélkülözhetetlen szerepük van a mezőgazdaságban. De a legyek nélkül és a szúnyogok nélkül el tudnám képzelni ezt a bolygót és szerintem csak szebb és kellemesebb lenne.

2016. dec. 5. 08:26
 1/6 anonim ***** válasza:
32%

Hát anélkül,hogy megerőltetném magam.

légy->megeszi egy kistestű madár->a kismadarat megeszi egy nagy madár->a nagy madarat megeszi egy ragadozó->a ragadozót megeszi az ember.

Ha nincs rovar 4 állatcsoport marad élelem nélkül,ami egyenlő a kipusztulással,máris borul az egész tápláléklánc.

2016. dec. 5. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát tudomásom szerint az ember nemigen eszi meg a ragadozó húsát, esetleg a ragadozó halét (csuka, harcsa stb.) de farkashúst vagy rókahúst vagy akár oroszlánhúst én még nem ettem, de nem is szeretnék enni.
2016. dec. 5. 08:43
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A legyek is rengeteg, az emberek számára nagy tömegben negatív hatást kiváltó szerves anyag lebontásában játszanak szerepet. pl dögök illetve bármi nemű trágya vagy romlott élelmiszer. Ez persze ennél jóval öszetettebb is lehet.
2016. dec. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

# 2

Kultúrától függ.A kínaiak a mai napig esznek kutyahúst,ami ragadozó..

Az ősember se nagyon válogatott,amit el tudott kapni,azt elkapta és megette(nem csak nagytermetű állat lehet ragadozó)

Amikor ilyen dologról beszélünk nem feltétlenül a 21.századból kell kiindulni,ahol már a "vadászat" iparosodott,és a húst gyárakban állítják elő.

De ha nem szimpi,akkor maradjunk a madaraknál.Elég fontos tápanyagforrások sok már állatnak,ha ők nem tudnak mivel táplálkozni máris dől az egész.

Egyébként az is nagyon jó,amit a 2.-ik írt.

Fontos,hogy a lebontó folyamatok is működjenek.

2016. dec. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
hát te nézted a dokumentumfilmet, nem mesélték benne?
2016. dec. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem, csak egyszerűen kijelentette, hogy nélkülük mi sem élhetnénk, de nem magyarázta meg, hogy miért.
2016. dec. 7. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!