Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Madárpók terráriuma tul párás?

Madárpók terráriuma tul párás?

Figyelt kérdés
Tegnap óta van meg a madárpókom, szoval nem nagyon vagyok valami tapasztalt. Tegnap fujtam be egy kis vizet, hogy jó legyen a pára, de szerintem túl sok lett, mert a terrárium falára állandóan lecsapódik, én meg félek, hogy valami baja lesz. Mit csináljak?

2016. dec. 18. 12:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Spriccelés helyett próbáld meg azt, hogy beraksz neki egy itatótálkát, vagy mondjuk egy cserépalátétet. Abba szoktak vizet önteni, ez általában elég szokott lenni nekik. Terráriumon van szellőzőrács? Amúgy milyen pók? Mert fajtánként változik a páratartalomigényük. Mivel kezdő póktartó vagy érdemes utánaolvasgatni a dolgoknak az arachnida.hu oldalon.
2016. dec. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Van benn neki talka is.. vagyis egy kupak, de elvileg eleg neki. Igen, van rajta szellozo racs a tetejen es felette meg lampa, amit estere kikapcsolok. Egyebkent brachypelma albopilosum a dragam.
2016. dec. 18. 12:47
 3/11 A kérdező kommentje:
Ja meg azt akartam meg kerdezni, hogy mennyire zavaro neki a cigi fust? Mert nagyon sokat cigizek a szobaban.
2016. dec. 18. 13:02
 4/11 anonim ***** válasza:
Hány fok van a szobában? Ha elég meleg van, akkor nem kell pluszba lámpával is fűteni, így nem fog annyira kicsapódni a pára. A talaj egyharmada mindig legyen nedves, de ne tocsogjon a vízben, és akkor nem lesz gond :)
2016. dec. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

[link]


Egy kis gyorstalpaló.

2016. dec. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hat a szoba este elegge lehul, nappal viszont normalis, de nincs ilyen atlag 20-25 fok. Az nagy baj?
2016. dec. 18. 20:40
 7/11 anonim ***** válasza:
Vigyázz mert könnyen be atkásodhat. Szerintem szerezz be egy páramérőt és akkor mindig látni fogod hogy mennyi a páratartalom:) ha nagyon nedves lett a talaj érdemes kicserélni és újat rakni.
2016. dec. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Lipton. ***** válasza:

Brachypelmáknak nincs szükségük magas páratartalomra, itató+1-2 spricc és elég is nekik.

Egyedül vedlés időszakában van szükség megemelni a páratartalmat.

Igen, atkásodásra figyelj oda!

Egy terráriumfűtő égőt jó ha beszerzel, 2500ft+foglalat neki. És állandóan jó idő lesz nekik.

A nagyon minimum az 25fok, ettől ne legyen hidegebb, persze éjszaka lemehet 20fokra is, de napközben fontos, hogy 25fok felett legyen.

2016. dec. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Lipton. ***** válasza:
Cigfüst emberre is káros, nemhogy állatra. :D
2016. dec. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Lámpával fűteni madárpók terráriumban? Hmmm...

Inkább ajánlanék fűtőlapot a terráriumboldalára, a lámpát pedig felejts el :)

2016. dec. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!