Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Madagaszkári bütykös csótányt...

Madagaszkári bütykös csótányt hogyan kell tartani? Ahogy megcsináltam a terráriumukat az jó?

Figyelt kérdés

Vettem egy hím és egy nőstény madagaszkári bütykös csótányt. A terráriumuk kb. 20x20x20cm.


Raktam be aljaznak szétszórva tölgyfalevelet és kérget, és két etetőtálat, az egyikbe friss almát raktam, a másikba egy kis száraz macskatápot.


Ha szeretném, hogy szaporodjanak, akkor jó ha kétnaponta befújok egy spricc vizet, illetve rakok a terrárium alá egy hüllőknek szánt melegítőt?


Mennyire tud bepenészedni és milyen gyakran ajánlott takarítani?



2017. febr. 27. 22:33
 1/4 Platypus ***** válasza:
Ez a terrárium borzasztóan kicsi egy 10 centinél nagyobbra növő és csapatos állatnak. Be kéne szerezned egy sokkal nagyobbat. A macskatáp is felejtős, cseréld ki inkább zabpehely alapú müzlire. A bütykös csótányok majdnem teljesen növényevők. Ha beraksz egy vizesedényt akkor nem kell külön spriccelni. Takarítani akkor kell, ha úgy látod mocskos a terrárium. A bütyik szinte csak földszagot termelnek, nem különösebben büdösek.
2017. febr. 28. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Azt olvastam, hogy azért kell a macska vagy kutyatáp, mert ha nem kapnak elég fehérjét, akkor egymásra fognak vadászni.


Van itthon egy 30x30x25-ös terráriumom is, az mennyivel megfelelőbb méret?


A vizesedényről azt olvastam, hogy beleeshetnek és megfulladhatnak, a spriccelést pedig azért ajánlják, hogy magas páratartalom legyen, mint Madagaszkáron az esőerdőben.


A fűtésről mi a véleményed? Egy hüllőknek szánt melegítőlapot érdemes rakni a terrárium alá, ha olyan 21-22 fok van a lakásban?

2017. febr. 28. 01:12
 3/4 Platypus ***** válasza:
A fehérje szerintem csak általánosítás más csótányfajokról. Én soha nem adtam anno nekik, mégis hatalmas kolóniám lett rövid idő alatt. Sosem volt semmiféle kannibalizmusra utaló jel sem. Elképzelhető, hogy fehérjével etetve gyorsabban nőnek, de az is tuti hogy szagosabbá teszi a terráriumot. A fakéreg sokkal alapvetőbb része az étrendjüknek, de ezt már megoldottad. Melegítésre egy holdfény izzót használtam, mert így láttam őket mozogni is. Ha fehér fényt látnak a legkisebb mennyiségben is elbújnak a fenébe. A 2 naponta spricceléssel az a bajom, hogy ingadozik tőle a páratartalom. Nem emlékszem, hogy valaha is találtam volna döglött picit az itatóba, a felnőtteknek meg alig bokáig ért a víz, de ha aggódsz emiatt akkor tulajdonképpen rakhatsz be mohákat meg ilyesmi nedvszívó dolgokat, azok is sok vizet tartanak meg és folyamatosan párásítanak. Magát a talajt eláztatni szerintem nem szerencsés. A nagyobb terrárium méret már alakul, egy kis családnak tökéletes.
2017. febr. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2017. febr. 28. 14:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!