Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Miért félek a pókoktól? Sokan...

Miért félek a pókoktól? Sokan kérdezték, és nem tudtam válaszolni.

Figyelt kérdés

2017. febr. 28. 18:52
 1/6 anonim válasza:
En is felek toluk.Szerintem nincs ra magyarazat igy van es kesz. :D
2017. febr. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Arachnofóbia (pókiszony). Világszerte sok ember szenved benne, ahogy én is, pedig férfi vagyok. Csak mert nőknél 5x gyakrabban fordul elő.
2017. febr. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Pont ma olvastam erről egy jó cikket.


[link]

2017. febr. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Ebben a könyvben írt a pasas egy szélsőségesen pókfóbiás esetről:

[link]


Az ő elmélete szerint ez az anya személyiségvonásaira vezethető vissza.

2017. febr. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kösz! Mindannyian kaptatok zöld kezecskét:)
2017. márc. 2. 17:15
 6/6 Gauldoth ***** válasza:

Nem biztos, hogy teljesen úgy van, ahogy írom, de:


A lényeg, hogy Afrikában, ahonnan az emberiség származik, ott azért vannak olyan pókok amik veszélyesek az emberre. (Ha nem is közvetlenül életveszélyes, de ha bénülást okoz, akár csak ideiglenesen, azért az előembereknek az is bőven elég ok volt a halálra sokszor, ha mondjuk jött egy ragadozó). Ez alatt az idő alatt, míg együttéltünk, ezekkel a potenciálisan veszélyes állatokkal, az evolúció az agyunkat ráállította. (Ez pl. abban is megnyilvánul, hogyha mutatnak neked 30 véletlenszerű képet ártalmatlan dolgokról, és köze van egy pók, és mondjuk egy kígyó, akkor utóbbi kettőre biztos emlékezni fogsz, akármilyen rövi ideig is láttad őket, mert az agyadban ez már veszélyforrásként van kódolva.) Na ez alapjában még nem jelenti a kimondott arachnafóbiát, de amiatt, hogy így be van ez idegezve, sokkal könyebben kialakul. Gyakran mondjuk elég egy csípés, főleg fiatalon, vagy egy túl korán megnézett horror, amiben szerepel, stb.


Remélem nagyjából érthetően, és hülyesémentesen írtam le :)

2017. márc. 26. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!