Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Milyen pók lehet ez?

Palilaci kérdése:

Milyen pók lehet ez?

Figyelt kérdés

Kb. hüvelykujjnyi nagyságú, matt fekete pók. A potrohája enyhén barnás de inkább fekete.

[link]



2017. márc. 25. 20:17
 1/4 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
100%
Valamelyik kövipók (Gnaphosidae), ártalmatlan.
2017. márc. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Honnan jönnek ezek? Meg mit keresnek a házba? Minden nyárra jut 1-2 ilyen ocsmányság.
2017. márc. 25. 20:23
 3/4 Mátranováki Fényevő ***** válasza:

Szívesen.

Hát, kintről. Találnak maguknak bejáratot, elég ügyesek hozzá.

Viszont vedd figyelembe, hogy ha ők ott élnek, akkor van mit enniük, és amit megesznek, lehet, hogy nagyobb kárt okoznának neked a jelenlétükkel, mint amennyit egy pók valaha képes lenne okozni. Ha meg nincs mit enniük, egy idő után maguktól továbbállnak vagy elpusztulnak.

2017. márc. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Kiskoromban imádtam a pókokat, fogdostam, simogattam őket. Most meg reflexből agyonverem ha látok egyet. Nem bírom az ilyesfajta rovarokat. Meg a fülbemászó és a többi ilyen ízeltlábúval is így vagyok. Kint jó helyük van, de bent nem tűröm meg őket.
2017. márc. 25. 20:34

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!