Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Döglegyek megjelenése a...

Döglegyek megjelenése a lakásban, de nincs nyitott ablak, mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Kb 22-25 nagyméretű legyet kellet láb alól eltennem. 2.5 napra nem voltunk itthon és akkor jelentek meg..


nincs ilyen nagy zöld szeműk, (tehát nem biztos, hogy döglegyek)

de kifejezetten nagyméretűek, nem azok a kisfajták amik akkor jönnek be ha valóban nyitva van az ablak.


egyéb megjegyzés még: hogy több helyiséget átnéztem, de semmit körül nem voltak, ami körül ''legyeskedtek volna'' a mellékhelység falán és a plafonon ''mókáztak'' ott kb 15 volt.


a másik 8-10 pedig a folyósó, spájz, szoba.


még annyi hogy a mellékhelyiségnek van ablaka, de jelenleg sincs nyitva, és kiválóan szigetel, még hideg levegő sem jön be.


kezdjek félni? vagy komolyan ezek a legyek a semmiből is megjelennek?


köszönöm aki tudna segíteni


(egész ijesztő, konkrétan megugrottam, pedig nem vagyok az a nyávogós kiabálós nőfajta)



#szétnyomtam őket és véres nyomot hagytak maguk után. #ezek a legyek így szaporodnak? #ez komolyna mi leheT?
2017. ápr. 19. 01:12
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

csinálok képet!


valaki aki tud nyilatkozni a témában kérem segítségen

2017. ápr. 19. 01:18
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Elsőnek arra tippelek, hogy valahol a ház eldugott részein padláson vannak egerek, és egy esetleges elhullott példányon szépen szaporodni kezdtek. Mondjuk ha ez így van akkor tényleg eldugott helyen kell lennie, hogy ha nincs semmilyen szag.


Mindenképp érdemes lenne átforgatni a lakást, benézni a szekrények mögé, a padlásra, stb.

2017. ápr. 19. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

találtam valamit a folyosón, amit eddig észre sem vettem


magalakú, fekete..és ha széttaposom ''vérzik is''

2017. ápr. 19. 01:23
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Hmm egérürülék? Nem tudom. Kövesd a nyomokat, ha megvan takarítsd fel. De én várnék holnapig, a nappali fényben sokkal könnyebb látni. Addig csukd be az ajtókat, hogy ne zavarjanak a legyek.
2017. ápr. 19. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
2017. ápr. 19. 01:28
 6/16 A kérdező kommentje:

köszi az eddig válaszokat.


tettem fel képet. ez csak nem egérürülék

de fogalmam sincs hogy mi lehet.

2017. ápr. 19. 01:29
 7/16 anonim ***** válasza:
61%
Ez pedig valami rágcsálóürüléknek néz ki. Holnap mindenképp nézz szét mindenhol, mert nagyon nehéz megtalálni őket. Esetleg, ha van ismerősöd aki ért ilyenekhez, annak zacsizz be pár ilyet amit találtál, és mutasd meg neki.
2017. ápr. 19. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

igazából ma éjszaka fogok. (csak így már tényleg ijesztő)


napközben alszok (a munkám miatt)


Egyébként ennek a ''magalakú'' bárminek is, az állaga nem emlékeztet ürülékre, belül mintha szinte üres lenne, rendkívül könnyű. nem igazán kísérleteztem vele, de a példa kedvéért, a lapátról úgy gurult le, hogy ahogy leesik a padló kb még pattan is. (tényleg ilyen lenne a rágcsálóürülék)?

2017. ápr. 19. 01:42
 9/16 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
100%
Ezek a magszerű valamik a legyek bábjai. Többet viszont nem tudok mondani, valamin tényleg kifejlődtek, de az sok minden lehet, fajtól függően is.
2017. ápr. 19. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer én is jártam így. Kétszintes félkész ház. Az emelet levolt zárva, szigtelve a feljáró helye. Egyik reggel egy halom légy jelent meg azon a falon, ahol a kéménynyílás van a kandallónak (nyár volt, kandalló nem üzemelt). Nagy körbejárás után vettem észre, hogy az emeleti szobában is tele van minden léggyel. Az ottani nyitott kéménynyíláson juthattak le a földszintre (gondolom). Hogy fentre hogy kerültek, passz. Lehetett itt döglött egér, vagy madár. Hallottam rendszeresen garázdálkodni baglyot, lehet az vitt fel valamit. Mivel lent a földszinten soha egyetlen egeret nem láttam még.

De volt már olyan is, hogy egyszercsak az ablak kétszárnya közötti résben jelentek meg legyek, akkor láttam ilyeneket (bábok). Ez pl. ősszel volt. És hogy a két ablak közé, hogy kerültek be, még nagyobb rejtély.

Minden esetben lefújtam őket. Nagyon mást nem tudtam csinálni. Elég rég volt már ilyen, azóta nem.

2017. ápr. 19. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!