Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » A darazsak lakásban, fészek,...

A darazsak lakásban, fészek, nélkül milyen körülmények között szúrnak?

Figyelt kérdés

Tegyük fel hogy biztos hogy nincs fészek a közelben.

A darázsnak mennyire van idegállapota mely tényező befolyásoltja e azt hogy meg a kar szúrni e vagy sem? Csak azonnali helyzetben szúr ha közvetlenül gátoljuk a mozgását pl. kézbe véve vagy ruha alá kerülve vagy akkor is ha mondjuk a szobából nem talál ki és emiatt csapdában érzi magát? Üvegbe bezárva és abból kiengedve hajlamosabb a támadásra? Hirtelen mozdulatokkal hátrálva késztetheti a repülő darazsat arra hogy ahelyett hogy elrepülne még közelebb jöjjön és megcsípjen? Mondjuk ez az utolsó gondolom valószínű. Ha rászáll a bőrömre, akkor megcsíp ha le akarom pöccinteni, lesöpörni, elhessegetni? Melyiknél igen és melyiknél nem? Lehetséges e kivinni a darazsat a házból puszta kézzel anélkül hogy megcsípjen?


2017. máj. 10. 12:45
 1/4 anonim ***** válasza:

A darázs CSAK AKKOR szúr, ha veszélyben érzi magát. Egy szobában nem ez a helyzet, ott csak ki akarna menni. Olyat nem hallottam, hogy rászáll valakire. De ha megtörténne, akkor nem pöckölni kell, hanem kimenni a szbadba, és elrepül.

Ha a szobából ki akarod vinni, a legjobb módszer, hogy az ablakon ráborítasz egy poharat, a ohár meg az üveg közé csúsztatsz egy kartonlapot (képeslap is jó). ÍGy a a darázs a pohárba van bezárva, szúrni nem tud. Kiviszed poharastól a szabadba és kiengeded - a pohár szája töled elfelé nézzen, akkor nem repül véletlen neked.

2017. máj. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Alain Delon ***** válasza:
Én a fenti módszert gyufásdobozzal szoktam. Kitolom a fiókot, ráteszem a darázsra, betolom a fiókot a dobozba, aztán kint elengedem.
2017. máj. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az elsö vagyok - ez is jó, csak nálunk nincs itthon gyufásdoboz :)
2017. máj. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Csak azért nem fog megtámadni mert nem talál ki a szobából vagy mert éhes. Amire támadhat az az,hogy elkezded hessegetni és ettől veszélyben érezve magát megcsíp meg ha kezedbe veszed,de ez gondolom alap :)

Ha bezárod üvegbe és kiengeded nem támad meg nem észleli úgy,hogy te az életére törsz ilyenkor. És elméletileg,ha nagyon ügyes vagy megtudod úgy fogni,hogy ne szűrjon meg,de ezzel inkább nem érdemes kísérletezni xd én legalábbis nem próbálnám meg az biztos.

Ha rád száll akkor meg várd ki teljes mozdulatlanságban amíg tovább megy úgy sem szokott sokáig egy helyben állni,ha nem eszik.


A fészkük közelében viszont sokkal agresszívabbak és egy óvatlan mozdulatlan a fészkük fele már kapod is a fullánkot.

2017. máj. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!