Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Milyen rovar ez?

Milyen rovar ez?

Figyelt kérdés

[link]

[link]



2017. jún. 6. 00:32
 1/5 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
A Ctenophora ornata nevű lószúnyogfaj hímje. A nevétől és rokonsági viszonyától függetlenül teljesen ártalmatlan, nem csíp, nem szúr, nem rugdos, cserébe viszont rendkívül törékenyek. Valószínűleg a fényre repült be.
2017. jún. 6. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ! Kicsit összecsináltam magam, hogy valami ázsiai szúnyog, ami gyilkos kórokat terjeszt és jól elszaporodott a környéken.
2017. jún. 6. 00:47
 3/5 Mátranováki Fényevő ***** válasza:

Szívesen! A nagyoktól nem kell félni, a csípőszúnyogok amik az ember vérére pályáznak, kis termetűek, 1-2 cm között mozognak.

Viszont ha már úgyis halott a példány, felkereshetnéd vele valamelyik múzeumot, hátha érdekli őket az adat, nem tudom mennyire gyakori állat.

2017. jún. 6. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Szerintem nem halott, csak "hibernálódott a hűtőben. Beraktam egy befőttes üvegbe és sajnos leszakadt egy lába, viszont 1-2 perc után mintha kicsit elkezdett volna mozogni. Amúgy Budapest belvárosában lakom, honnan kerülhetett ide?
2017. jún. 6. 00:58
 5/5 Mátranováki Fényevő ***** válasza:

Az más, akkor még élhet, bár nem tudom, mennyire bírják a meleget.

Ahogy sajnos azt sem, hogy hogy és hol és, de sok lószúnyogfaj lárvája nedves helyeken, iszapban/sárban, esetleg korhadó fában fejlődik. Szóval, ha van a közelben ilyen (akár pár száz méteres körzetben), akkor simán arra tévedhetett és bevonzotta a lámpafény.

2017. jún. 6. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!