Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Hagyjam aludni a molylepkét?

Hagyjam aludni a molylepkét?

Figyelt kérdés
Az ablakom aludt alszik egy nagy molylepke. Vagy békén hagyom, és remélem, hogy este kitudom kergetni, vagy megölöm, amit nem szeretnék. Engem nem zavar.

2017. jún. 22. 11:05
 1/8 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
62%

Tisztázásképp: a molylepke és az éjjeli lepke nem ugyanaz, és a molyok közül is csak max. 15 faj van a hozzávetőlegesen 2000-ből (csak Magyarországon) ami kártevő lehet, a többi teljesen ártalmatlan. Ha csinálsz egy fotót, meg tudom mondani valószínűleg, hogy milyen fajról van szó.


Egyébként ha fölé raksz egy poharat és finoman odatolod, akkor belerepül, aztán gyorsan ráteszed a kezed és simán ki tudod rakni.

2017. jún. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A 2-es válasz miért 0%ban hasznos, míg az elmebeteg hármas válaszát 100%-ra értékelték? O.O


1-es, emiatt aggódom. Ha nem állna fenn az veszély, felőlem ide is költözhetne. Eleinte ijesztő volt, de mostanra megbékéltem vele. (lány vagyok)

2017. jún. 22. 12:09
 3/8 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
72%
Gondolom, most hogy megkezdődött a nyári szünet, felszabadultak az edgy tinédzserek..
2017. jún. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
60%
Nem kockáztatnék, a házba nem való semmiféle rovar és nem kell azon tanakodni, most kártevő -e vagy sem. Megfogod, kirakod. Ha mégis belemegy az élelmiszerbe, úgyis ki kell irtani az írmagját is.
2017. jún. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Sajnos nem tudok képet küldeni, de megpróbálom elfogni és szabadon engedni. Nem tudom miért váltottam ki ellenszenvet az első válaszadóból, de tényleg nem akarom bántani ha nem muszáj.

Szeretném hozzá tenni, hogy a kérdés írása közben folyamatosan beszéltek hozzám, ezért olyan amilyen. ^^"

2017. jún. 22. 12:20
 6/8 A kérdező kommentje:
Elkaptam és szabadon távozhatott, sértetlenül :)
2017. jún. 22. 12:24
 7/8 anonim ***** válasza:
47%
Nem váltottál ki ellenszenvet, csak már volt molyfertőzésben részem és hidd el, sokkal jobb biztosra menni. Szóval vedd cinikus jótanácsnak ami ezreket és időt spórolhat neked.
2017. jún. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ez esetben köszönöm a figyelmeztetést :)
2017. jún. 22. 12:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!