Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Ez milyen bogár?

Ez milyen bogár?

Figyelt kérdés

Üdv!


Mai betolakodónk az alábbi képen látható. Az lenne a kérdésem hogy ez milyen bogár? Egyszerűen félelmetes... Már bezártunk ajtót-ablakot... Nem akarjuk hogy akár csak véletlenül ismét bejusson a lakásba.


[link]



2017. jún. 30. 00:08
1 2
 1/11 anonim válasza:
Szerintem cincér :) Nem kell félni tőle, biztos csak "eltévedt".
2017. jún. 30. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Már megtaláltuk... tényleg az. Órák óta az ablakon van egyszerűen nem akar elrepülni. Az embereket nem bántja?
2017. jún. 30. 00:22
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem bántja. Ha még ott van, borítsatok rá poharat, alá egy papírt, és rakjátok ki.
2017. jún. 30. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
Diófacincér (Aegosoma scabricorne). Teljesen ártalmatlan, maximum ha rosszul fogod meg, meg tud harapni, de direkt nem fog megtámadni se téged, se gyerekeket, se háziállatokat, meg semmi mást se. Ha égett lámpa, akkor a fény vonzotta be, ha nem, akkor tényleg csak odatévedt. Ha a két oldalán megfogod akár a tort, akár a testét, nyugodtan odébb teheted, max kapálózni és cincogni fog, de nem árt. Vagy a szokásos pohár+papírlap, ha nem mered megfogni.
2017. jún. 30. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Diófacincérnek tűnik, magától nem bánt. Ha rosszul fogja meg valaki, akkor lehet ráharap az ember ujjára, de attól se vérzett el még senki.


Seperd bele egy pohárba, aztán ki az ablakon/ajtón.

2017. jún. 30. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Üdv!
2017. jún. 30. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Na, lassú voltam, már előttem leírták a túlélőkalauzt.
2017. jún. 30. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ablakon kivül van, várjuk h magától elrepüljön. Csak nehogy itt éjszakázzon és reggel mikor ablakot nyitunk visszatérjen
2017. jún. 30. 00:52
 9/11 Mátranováki Fényevő ***** válasza:

Amíg bármilyen lámpa ég a házban, magától nem fog elmenni, mert vonzza a fény. Vagy kapcsoljatok le mindent egy időre/húzzátok be a függönyt, ha van, vagy marad a manuális eltávolítás.

Ha besötétítés után úgy fél órával is ott lesz még, akkor már lepihent, de ha megpiszkáljátok egy kicsit, arrébb fog menni. (Szintén a fény felé, szóval utána is érdemes sötétben maradni egy kicsit.)


Egyébként védett állat.

2017. jún. 30. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Olvastam h 5 ezret ér.


[link]


Itt van alulról is, gyönyörködjetek. Igy azért kicsit parásabbnak tűnik 😀

2017. jún. 30. 01:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!