Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Akinek volt már dolga ágyi...

Akinek volt már dolga ágyi poloskával, megírná? .

Figyelt kérdés
szóval megírná, hogy milyen? Képeket láttam róla, de nem egyértelmű számomra, hogy kemény kitines hátú bogár-e. Segítsetek légyszi, mert nem tudom, mik ezek az apró fekete bogarak a szobában. Ágyban még nem láttam, de a falon, az ablakon, ruhán mászva már igen. Kb. olyan, mint amikor kiteregeted a sárga, vagy fehér ruhát az udvaron és belepik egyből az apró fekete bogarak. De azokat, mielőtt beszedem a ruhákat, simán lerázom róla. Mégis vannak a szobában. Lehet ágyi poloska? Keményhátú (kitin) bogarak a poloskák? Köszi a válaszokat előre is.
2017. júl. 1. 13:29
 1/4 anonim válasza:
2017. júl. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
100%

Nem, a bogarak a Coleoptera rend tagjai, a poloskák a félfedelesszárnyúak (Hemiptera) rendjén belül a Heteroptera alrendbe tartoznak. Kemény, kitines fedőszárnya a bogaraknak van. Legkönnyebben úgy állapítható meg hogy bogarat vagy poloskát látsz-e, hogy a bogarak fedőszárnyai egymás mellé vannak zárva, így egy vonalat alkot ahol összeérnek, a poloskáknál ugyanez egy X.

Viszont: az ágyi poloska röpképtelen, nincsenek szárnyai, szóval nem tud repülni. A kiteregetett, főleg élénk színű ruhákra viráglátogató bogarak mennek, pl. fénybogarak (Nitidulidae).

2017. júl. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! Ezeknek nincs elválasztó vonaluk. Akkor megnyugodtam.
2017. júl. 1. 13:56
 4/4 A kérdező kommentje:

Első válaszoló, megnéztem, hát nem ilyen. :)


Köszönöm mégegyszer is, mert tényleg beparáztam, mert csípések is vannak rajtam, de ki tudja mi csipkedett össze. Szúnyog biztos nem. Szóval ezért gondoltam, hátha poloska.

Ment a zöld mindkettőtöknek.

2017. júl. 1. 14:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!