Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Méhek tartásának szabályozása,...

Méhek tartásának szabályozása, megszüntetése?

Figyelt kérdés
Van egy olyan probléma, hogy a város szélső területén, de még a város területén belül, egy lakóparkban magánszemély méheket tart. A kaptárak elhelyezése szabályos, legalábbis ránézésre, a távolságok, repülési nyílás vagyis röpirány stb, kaptárnyílás is az általunk átnézett jogszabálynak megfelelően áll. Azonban a kertünkben dolgozni nem lehet, mert támadnak a méhek, célzottan, fejre, és rögtön csípnek. Van orvosi papír is támadásról. Az ikerszomszéd háziállatait, és magukat is csípik, a múltkor a kert végi helyiséget nem tudta elhagyni a tulaj, annyi méh volt. Mit lehet ilyenkor tenni, van egyáltalán valami megoldás?

2017. júl. 4. 21:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Én azzal beszélnék aki ilyen foglalkozásba vágott, és megkérdezném mit tud még tenni hogy a másik is kimehessen a saját kertjébe.

Amúgy meg csapdákat tennék ki és az remélhetőleg megtizedelné az állományát.

2017. júl. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Milyen csapdákra gondolsz? Próbáltunk vele beszélni de azt mondja, nem tehet semmit, olyan az érzés mintha nem is érdekelné
2017. júl. 4. 21:46
 3/19 anonim ***** válasza:

kérdezd meg a jegyzőt, hogy milyen lehetőségek vannak


ha nem tudod a telked használni, akkor az birtokháborításnak számít, birtokvédelmi eljárást lehet indítani.

2017. júl. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 szabóméhészet ***** válasza:
0%

Közút külső vizvezető árkától 10méter,szomszéd telektől 2-4méter az előirás.

Én 31éve méhészkedek,60 kaptáram van a kertben.biztonsági okokból nincs az az isten hogy elszállitsam őket,pedig az egyik szomszéd,aki ráadásul nem is érintett a dologban(google műholdas alapján 140méterre vannak a kaptáraim tőle) már sokszor nekiállt velem vitázni,de a vitát mindig lezártam azzal,majd ha a Tesco parkolóban tartja a kocsiját,kulccsal,letekert ablakokkal,akkor az én méheim is el lesznek szállitva.Másik hogy ahol egész szezonban gyűjtés van,gazdaságilag meg se éri elszállitani a méheket.

A másik szomszéd érdekes piskóta,45éves nyugdijas alkesz tűzoltó.Vele odáig ment a dolog hogy pár hete elkészült a Berlini Fal a telekhatáron.

Egyrészt eszi a penész hogy Ausztriában dolgozom hétfő-péntek,a méhesem meg gyarapodik,a mézemnek piaca van itt Ausztriában.Ő is hivatkozott csipésre,de miközben a keritésnél állva vitáázott,mi anyámmal pont az egyik kaptársor mellett álltunk,és érdekes mód minket egy se csipett meg.Mondtam neki,talán nem birják a méheim a piaszagot...

Nos a Fal OBI táblaelemekből készült,nem láthat át rajta,a legfontosabb feladatát az irigy szomszéd elleni védelmet tökéletesen ellátja.

Irod hogy a méhek a saját gazdájukat is támadták.Nos a méhekben vannak szelidebb és gorombább vérvonalak.A szelid család kaptárába bele lehet rúgni,akkor se támad.A goromba meg már lecsap 50méterről mint a Stuka.

A szomszédodnak könnyen lehet hogy méhanya(méhkirálynő) csere lenne a megoldás,tenyésztőtől rendelt,szelektált,nemesitett vonalú anyákra kéne cserélnie a mostani anyákat.A goromba méhek kb 5-6hét alatt eltűnnének,és helyüket átvenné az új szelid generáció.

2017. júl. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Minden szomszédságban van egy hülye és ahogy láthatjuk a hülyék mindig a kerítés túloldalán vannak.



Ha a jegyző nem tud megoldást, akkor ültess virágzó növényeket és permetezd le rövarölővel...

Leghatásosabb ősszel megritkítani, az egy érzékeny időszak, mert a sikeres teleléshez kell egy minimális létszám a kasba...


De talán a darázscsapdával is meg lehet ritkítani őket, így legalább a mézben sem lesz vegyszermarvány.

2017. júl. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Felgyújtanám a házadat, ha az én méheimet rovarirtóznád le.
2017. júl. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 szabóméhészet ***** válasza:
igen ez alaprobléma hogy az ember köteles tűrni az irigy szomszédot.költözzön el.sajnos ebbe a jegyző nem tehet semmit.Berlini Fal irigység ellen,ennyit tehetünk.
2017. aug. 5. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 szabóméhészet ***** válasza:
a permetezős hozzászóló pislogna ha 10ezer Ft-ért kapná az uborka,paprika kilóját,meg 20ezerért a dinnyét.mivel egyik se terem méhek nélkül.na az ilyen idiótát kirendezheti a jegyző a szomszédból a hajléktalan szállóra mert nem vagyok köteles eltűrni hogy ilyen a szomszéd.:)))))
2017. aug. 5. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Irigységhez nem mindig van köze.

(Nem ti vagytok a világ közepe.)


Ez pont olyan kijelentés, mint mikor a barnabőrű azt mondja

" Há azé me cigny vagyok?"



Ha mondjuk allergiás vagyok a méhcsípésre, akkor nincsen jogom az élethez a méhészek szomszédságában, akkor sem, ha ott nőttem fel?

Ha a medencém vizére tódulnak?

Költözzek el vagy dögöljek meg?!


Hát kösz!

Most szépen bemutatkoztatok.

Pedig azt hittem a méhészek jó emberek.

(volt egy pár méhész évfolyamtársam az egyetemen)


Jó, valójában nem permeteznék, csak mérgezett cukros vizet raknék ki, kevésbé látható módon (több helyre stb)....



A terményekkel pedig kampányolhattok.

Nem csak a háziméh az egyetlen és kizárólagos megporzó rovar.

Nem lenne nagy ügy hektáronként 50 négyzetméter "mezsgyét" hagyni a bombusoknak és egyéb vadméheknek.

Egyébként a diverzitás még jobb is lenne, mint a "monokultúrás" háziméh tenyésztés.

2017. aug. 5. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Jogod ahhoz van, amit jogszabály enged. Példának okáért jogod van a magántulajdonhoz. A méhésznek a méhek a magántulajdonai. Nincs jogod tehát megölni őket még akkor se, ha a kertedbe tévednek, ugyanúgy, ahogy nem lőheted le az őzet se, csak azért mert a kertedben van. Nincs jogod ahhoz sem, hogy megmondd, ki mit tarthat a kertjében (különösen azért, mert a jogszabály egyértelműen engedi), ellenben jogod van ahhoz, hogy megakadályozd, hogy a méhek a kertedbe jussanak. Építs magas kerítést.
2017. aug. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!