Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » SEGÍTSÉG KÉNE! Milyen hatékony...

SEGÍTSÉG KÉNE! Milyen hatékony védekezési módszer van a púposszúnyogok ellen?

Figyelt kérdés

Mindössze 2 vagy 3 éve jelentek meg és azóta kezdtek el baromi gyorsan szaporodni.

Néhány szó erről a mocsok dögről:

- Kicsi, alig 2-3 mm nagyságú, fekete, légyszerű rovar

- Többnyire olyan helyen tenyésznek, ahol megfelelő nedvesség és páratartalom, valamint aránylag meleg hőmérséklet van

- Szívó-rágó szájszervük van. A normál szúnyogokkal ellentétben (amik a mélyrehatoló szívókájukkal a nagyobb ereket célozzák) ezek a férgek a hajszálerekre mennek.

- A marásuk után hatalmas, fájó duzzanat keletkezik

- Az erős nyár, enyhe tél, korai meleg tavasz fejlődésükre igen kedvező befolyásúak, míg ellenben nagy és rohamos záporesők, nagy szárazság, tavaszi fagy és hó fejlődésükben nagy mértékben korlátozzák, sőt gyakran teljesen meg is semmisítik. (Nálunk jelenleg az előbbi klíma jellemző.)

- Általában a négylábú állatokra vadásznak (pl. szarvasmarha). Az állatok szagló, látó és hallószerveit célozzák elsősorban. Viszont szívesen vetemednek rá az emberre is.

- Az embernél (csakúgy, mint az állatnál) a szagló, halló, és látószerveket támadják

- Eleinte kikelési helyeiken, nedves, árnyékos helyeken repdesnek, majd rajokba gyülekeznek. Ez több napig tart s különösen napfeljötte előtt csoportosulnak

- Csakis a szabadban támadnak, kerülik a fedett, zárt tereket


Amióta ezek a dögök megjelentek (2-3 éve), nincs egy perc nyugtom tőlük, amikor a szabadba megyek. Előszőr mindig a fejem körül köröznek, aztán mindig vagy a szememet, vagy a fülemet, vagy az orrlyukamat veszik célba. Általában mindig a szememre mennek először.

Gondolom volt már az itt jelenlévők közül valakinek olyan élménye, hogy egy rovar beleszállt a szemébe.

Valószínűleg azoknak nem kell részleteznem, hogy ez milyen rossz és fájdalmas érzés.

Most képzeljen el az ember egy olyan rovart, ami egyszerűen "sportot űz" abból, hogy az embert megvakítsa (kamikáze módjára repül állandóan az ember szemébe). Ráadásul akárhová megy az ember, állandóan követik ezek a férgek (akár természetben, akár a városban) és mindig az ember szemébe akarnak beleszállni.


Sokáig nem foglalkoztam a rovarokkal. Még a legyek és a szúnyogok sem tudtak túl nagy hatást gyakorolni rám. Azonban mióta ez a púposszúnyog megjelent, azóta már fóbiám lett a rovaroktól és már egyből hadonászni kezdek, amint valamilyen rovar felém száll. Még a rendes, vérszívó szúnyogokat és a nagy légyrajokat is szívesebben elviselném, mert azok legalább nem akarnak megvakítani.


A kérdésem az lenne, hogy hogyan tudnék hatékonyan védekezni ezek ellen a mocsok férgek ellen úgy, hogy ne kelljen szemüveget viseljek, bárhová megyek (a szememet védendő), ne kelljen röhejes szúnyoghálós kalap viselésére kényszerüljek és ne kelljen állandóan szúnyogriasztós kencétől ragadnia a bőrömnek?

Erről a kis sz**háziról lenne szó: [link]



2017. júl. 8. 17:33
 1/2 anonim ***** válasza:

[link]


Tudom, ezt a cuccot kizártad. De amíg nem írtják tömegesen, mást nem tehetsz. A rovarsprék nem érnek semmit.

2017. júl. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

# 1

Ne hülyéskedj. :) Szerinted hogy néznék ki mán a városban, ha egy ilyen szafandert tekernék magam köré?


Amúgy csak kíváncsiságból, nincs itt még valaki, aki hasonló problémákkal küzd a púposg*ci terén? Hogy amint kilép a lakásából, egyből meg akarja vakítani ez a mocskos féreg?


Én nem tudom miért, de engem imádnak ezek a dögök. A melegidő kezdetétől a fagy beálltái egyszerűen nem tudok úgy kimenni a lakásomból, hogy ezek ne támadjanak be (bárhol legyek.)


Lehet hogy ez így full vicces meg hihetetlen, de tényleg ez van. (Amúgy én sem hiszem el hogy ez van.)

2017. júl. 8. 20:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!