Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Berepült egy lepke a szobámba...

Berepült egy lepke a szobámba és nem találom mit csináljak?

Figyelt kérdés
És melyik lepke az amelyik fekete és ilyen gyorsan tud repülni?
2017. júl. 9. 23:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Félsz tőle?

Bármilyen éjjeli lepke lehet. Nem bántanak, semmi bajod nem lesz tőle.

2017. júl. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen nagyon félek és nem tudom hova mehetett mert eltűnt.
2017. júl. 9. 23:15
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok kielégítő választ. Megöltem de miért volt utána ilyen "szőrös"? Összenyomtam zsepivel aztán mintha levágtam volna a plüssmacimról a szőrt olyan lett a helye. Jobban nem tudom elmagyarázni.
2017. júl. 9. 23:49
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Azt azért jó lenne tisztázni, hogy milyen lepke volt, mert hazánkban számos lepke védett állat. Vannak olyanok amik több tízezer forintos eszmei értéket képviselnek, szóval lehet hogy komoly természet károsítás történt!

[link]

2017. júl. 10. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
100%

Teljesen fölösleges volt megölnöd, ahogy az előző is írja, sok fajuk védett, emellett semmilyen kárt nem tud okozni. A fény miatt ment be. Legközelebb simán boríts rá egy poharat, alá egy papírt és vidd ki az ajtón vagy valahol, ahonnan nem lát rá közvetlenül a benti fényre, mert akkor visszarepül.

A "szőr" amit láttál a hímpor volt ami a lepkék szárnyait illetve a testüket borítja, ettől sem lesz semmi bajod.

2017. júl. 10. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!