Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Melyik pók készít buborék...

Melyik pók készít buborék alakú hálót?

Figyelt kérdés
Ez egy kb. 5cm átmérőjű fehér, áttetsző gömb, amiben benne van a kifejlett pók, ami leginkább kaszáspókra hasonlít a hosszú lábai miatt, de a többi része nem egészen olyan.

2017. júl. 30. 21:18
 1/6 anonim ***** válasza:
A vízipók csodapók.
2017. júl. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon vicces, csakhogy ezek az ablakban vannak.
2017. júl. 30. 21:55
 3/6 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
100%
Milyen színű a pók és mekkora?
2017. júl. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Szürke, és akkora, mint egy kaszáspók. Az egyik vége (feje vagy potroha), az olyan mint egy kaszáspóké, de a másik vége nagyobb, szélesebb.
2017. júl. 30. 22:45
 5/6 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
100%
Hát, a leírás alapján a házi álkaszáspók ugrik be. A kaszáspókok egyébként nem pókok, másik rend, inkább csepp alakú a testük, nincs elkülönülve a fejtor és a potroh (újabban elő- és utótest). A sűrű, buborékszerű háló viszont a dajkapókoknál is megvan. Az álkaszás teljesen ártalmatlan, a dajkákkal viszont már nem árt vigyázni.
2017. júl. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a választ!!


Szerintem álkaszáspók lesz. Most, hogy jobban megnéztem, ami az fejénél van, azok peték lehetnek. Ez a nagyobb buborék pedig nem sűrű szövésű, hanem laza szerkezetű. Csak eddig még nem láttam, hogy ezek a házi pókjaink ilyet építettek volna.

2017. júl. 31. 08:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!