Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Sokkot kaptam egy hatalmas...

Sokkot kaptam egy hatalmas pók láttán a szobámba, nálatok is volt már kb 6-7 cm-es pók?

Figyelt kérdés
Vasárnap felkelek, szépen elkezdek pakolni a szobámba, ki pihent voltam és jol is aludtam..erre meglátok egy rohadt nagy pokót, 23 éves vagyok és akár szégyen akár nem el sírtam magamat a félelemtől, mer kegyetlenül nézett ki, dagadt hasa volt vastagabb lábakkal és hát amin legjobban beszrtam az a mérete volt. Ekkora pokot kint a teraszokon se, erdőbe se sehol se láttam max állatkertbe,állat kereskedésbe. A pók láttán karomkodam egyet es meg mozdulni se mertem, kibaltam apunak hogy azonnal jöjjön, és olyan sokkot kaptam hogy hát jött a sírás..Alapból félek, a kisebbeket közepeseket le merem ütni, de ez hatalmas volt! Apu is mondta hogy tenyleg nagy volt de persze ő nevet az egészen miközben en aludni is alig merek azóta ..belegondolni hogy létezik ekkora itt Mo.-n is, és pont az en szobámba ..

2017. aug. 7. 23:39
 1/8 anonim ***** válasza:
63%

Nem tudsz fényképet felrakni ide róla, akár elpusztult állapotában?

Darazsat már láttam akkorát ami vélhetően délebbről vándorolt ide fel a klímaváltozás miatt. Hát befutottam a házba, pedig a hazai darazsaknak a csípésétől sem félek.

2017. aug. 7. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
Egyszer a zuhanyzóba beszökött egy jó kövér keresztes pók. Épp mentem volna fürödni amikor megpillantottam, de még én is felsikítottam 16 éves fiú léttemre. Xd
2017. aug. 8. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem szégyen én egy gombostű fej méretű póktól is megdöntöm a távolugrás világrekordját😂
2017. aug. 8. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
Faterom egyszer fogott egy rendes madárpók nagyságút itt Magyarországon. Azóta sem tudjuk milyen, hogy, honnan, miért...
2017. aug. 8. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére lakásban még nem találkoztam vele, de nyaraláson már igen, egy méretes példánnyal.

Kis házikókban laktunk, és ahogy megérkeztünk, szétnéztünk, kinyitottuk a cipős szekrényt, és elmászott belőle egy 6-7 cm-es pók, olyan, amilyet te is leírtál. Aki alapvetően nem fél a pókoktól, ő tessékelte ki, de ő is csak seprővel mert hozzányúlni, kézzel nem.

Sajnos valóban élnek ilyen pókok Magyarországon, lehetett akár farkaspók vagy cselőpók is. Mindkettő elterjedt az egész világon, úgyhogy nekünk, pókfóbiásoknak csak az Antarktisz maradt. :( Ott csak a tengerben élnek ilyen ízeltlábú szörnyetegek.

2017. aug. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Sajnos nincs képem róla, de hasonló volt talan a cselőpókhoz, nagyon nagy volt tényleg..

Olyan mintha valami terrariumbol elszabadult volna valami pók család :D

2017. aug. 8. 10:34
 7/8 A kérdező kommentje:
Azóta is sokk hatása alatt allok kb!.. sokszor eszembe jut! :D
2017. aug. 18. 11:18
 8/8 anonim válasza:

Befogom a szám!!!

Ennél nagyobb pókokat tartok. És mellettem alszanak. Persze a terráriumban.

2021. júl. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!