Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Gyakorlatlan póktartó vagyok...

Ruuky kérdése:

Gyakorlatlan póktartó vagyok és valami gond van a pókommal, mitől lehet és mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Vöröstérdű tarantullám van, nőstény. Nálam 1 éve van és még kiskorában vettem, kb 2 éves lehet. Egy viszonylag nagyobb terráriumban van a méretéhez képest, szépen kialakított, "fészekkel" meg minden. Még fejlődik, 4 vedlése volt, nem is volt vele gond. De az utóbbi időben, az elmúlt másfél hónapban nem volt hajlandó enni.


Úgy voltam vele, hogy biztosan vedleni fog, ezért nem erőltettem a dolgot. Néha beraktam a kaját, ha nem ette meg 2 napon belül, kivettem. Víz volt bent neki, bár igaz nem minden nap. Mostanra viszont odáig fajult ez a böjt, hogy ma (2017.08.11) este 6 óra környékén a hátán találtam rá. Nagyon megijedtem, azonnal megpiszkáltam és még mozgott!!! Ki is vettem, látszódott rajta, hogy elég kába és nehézkesen mozog. Adtam neki friss vizet, picit rá is csepegtettem, hátha csak a nagy meleg ártott meg neki, ki is vittem a levegőre, picit hűvösbe, de nem segített. Fogtam neki gyorsan friss tücsköt és konkrétan a szájához raktam, de eleinte nem is reagált rá, majd pár perc elteltével mellső lábaival csapkodva picit odébb mozdult és ott hagyta az ételt. Most van este fél 9 és még mindig ez a helyzet. Nem iszik, nem eszik, jelenleg egy tálcán van aminek az alján pár milliméternyi friss víz van és időnként próbálom a még élő (ugró lábaitól megfosztott) tücsköt elé rakni, de eredménytelen.


Nagyon aggódom érte, gondoztam, de ez túlmutat az Én hozzáértésemen. Valaki esetleg ért hozzá? Volt már hasonló esete vagy tudna tippet adni?



2017. aug. 11. 20:34
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
Az volt a probléma, hogy megzavartad, mert a vedléskor gyakran a hátukra fordulnak.
2017. aug. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
57%
Szegény....Csapd agyon és jobb lesz neki
2017. aug. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Az első válaszadónak igazat adok. 1x olvastam erről és bevallom el is felejtettem, hogy ilyet tesz. Ez a háton való vedlés indokolja a mozdulatlanságot, kábaságot és a félhalott viselkedést? Mert ha igen, akkor megnyugodtam. Most visszaraktam a helyére és nem fogom piszkálni. Tudom, h ilyenkor nagyon sebezhető. Gondolod, hogy ha most békén hagyom, akkor rendbe fog jönni?


És még valami... bombázást követően egy pici szőr már lejött róla hetekkel korábban, és enyhén feketedett/kékesedett már. Tudom, hogy ez a vedlés előjele, de korábban sokkal élénkebb volt. Remélem rendbe fog jönni és nem nagyon dúltam fel a természet rendjét.

2017. aug. 11. 20:58
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem értek az ízeltlábúak házikedvencként való tartásához, de őszintén megmondva nagyon jólesik látni hogy ennyire aggódsz a pókodért, igazi gazdi vagy. Más a kutyájára nem figyel ennyire és ez szomorú. Remélem rendbe jön a pókocskád, ha van valami fejlemény írd meg!
2017. aug. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem okoztál ezzel helyrehozhatatlan gondot, újra el fog kezdeni vedleni, ne legyen bent azalatt egy rovar sem, eltarthat 2 napig is. Ügyelj a hidratálásra, mert ha kiszárad, sokkal nehezebben megy végbe a vedlés, érdemes vízpermettel befújni a helyére, de ne a pókra.
2017. aug. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Ne piszkáld, valószínűleg vedleni fog. Eleve nem is kellett volna hozzányulnod.


A madárpókok vedlés előtt nem esznek már legalább 1 hónappal előtte. Ez normális. Mivel trópusi jószágról van szó, minimális az esélye hogy a mi éghajlatunkban hőgutát kapjon. Tedd vissza a terráriumba a helyére ott ahol volt. Szőtt le vastag hálót? Arra feküdt hanyatt?

2017. aug. 11. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a segítségeket. Ahogy írtam, gyakorlatlan póktartó vagyok még és ez az apró, de igen fontos információ kiment a fejemből, miszerint a pók néha hanyatt vágja magát és úgy vedlik. A vedlésre számítottam már, de nem így. Bevallom megijesztett, de örök lecke marad. Azóta megtörtént a vedlés, jól van a pók, újra fürge és élettel teli :)


Az utolsó kommentelőnek pedig üzenném, hogy a pók még elég fiatal és eddig 1-2 hétig böjtölt csak vedlések előtt. Ez volt a legelső amikor közel másfél hónapig nem evett és ez a nagy ugrás meglepett, ráadásul nem is a beszőtt helyén történt a vedlés, hanem egy random ponton a terráriumban. De jobb ha hozzászokom ehhez. A pók tartás nem olyan egyszerű mint egy macskánál. Ha éhes szól, ha baja van, egyértelmű, de a pók... annál találd ki :D

2017. aug. 12. 00:54
 8/8 Lipton. ***** válasza:

Madárpókot a legegyszerűbb tartani, teljesen igénytelen állat mint pl egy macska/kutya.

Ne nagyon piszkáld egy darabig, víz legyen neki, etetéssel várj 2 hetet kb.

2017. aug. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!