Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Mennyi idősnek kell minimum...

Mennyi idősnek kell minimum lennie egy még fiatal madárpóknak, amit már el lehet adni?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egyet (brachypelma auratum), de előtte érdekelne ez a dolog. Fiatal pókocska lenne az ideális, hogy könnyedén magamhoz tudjam szoktatni. (Mivel még kezdő vagyok.)

Ha kereskedésben csak felnőtt egyedek vannak, akkor a tenyésztőtől megkapom még "eladható gyerekként"? Az egy hónapos az kb mekkora?



#eladás #fiatal madárpók
2017. aug. 11. 22:39
 1/7 anonim válasza:

A madárpókot nem tudod magadhoz szoktatni, az nem olyan élőlény mint a kutya hogy a szagod alapján felismer. Vannak szelídebb és agresszívebb pókok, de egyik sem olyan, ami ragaszkodna a gazdájához. Auratum helyett inkább Brachypelma Albopilosumot ajánlanék, az egy szelíd pók, kézbe vehető.


Az egy hónapos még nagyon pici, és nagyon gyors. Jobban járnál, ha 1-1,5 év körülit vennél. Azokat jobban szemmel tudod tartani.

2017. aug. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Értem, akkor egy idősebb után nézek majd. Köszi a választ!

És mindenekelőtt azt olvastam, hogy az auratum is jó kezdőknek. :/

2017. aug. 11. 23:43
 3/7 A kérdező kommentje:
Átnéztem a brachypelma család tagjait, onnan tetszett meg ez a fajta, majd elkezdtem informálódni róla. De végülis az albopilosum is szép.
2017. aug. 11. 23:47
 4/7 anonim ***** válasza:

Igazából sokszor még petekorban eladják a kispókokat, így nincs szabály mikortól lehet eladni. Abból meg, hogy egy hónapos nem derül ki mekkora. A pókok korát vedlésben szokták számolni, az pedig (ilyen kis korban mégjobban) a tartási körülményektől, etetéstől függ hogy milyen gyorsan növekszik.

Kézhezszoktatni nem tudod, mert nem szelídített állatról beszélünk. Nem tudod hogy reagál. Van amelyik sokszor elvan kézben, utána egy kézremegés vagy szellő rezdülés miatt úgy érzi veszélybe került akkor meg vagy megpróbál elmenekül, lebombázz csalánszőrrel, vagy ha úgy ítéli meg a helyzetet megcsíp, ami egy nagyobb póknál már csak a csáprágók mérete miatt sem túl jó dolog.

2017. aug. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Lipton. ***** válasza:

A ritkább fajokat lárva állapotban is eltudják adni.

Brachypelmák közül bármelyiket ajánlom, jó kezdésnek.

Viszont érdemes nagyobb korban megvenni, a Brachypelmák elég lassan nőlnek, és egy kezdőnek könnyen elmehet tőle a kedve.

Kézhezszoktatni soha nem fogod sajnos.

2017. aug. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat!
2017. aug. 13. 16:32
 7/7 anonim ***** válasza:
Olyan 3-4 CENTIMÉTERESEN vedd meg, az a legkézenfekvőbb!!!!
2017. dec. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!