Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Hogyan lehet kiirtani a molyokat?

Hogyan lehet kiirtani a molyokat?

Figyelt kérdés
Segítség!!! Az élelmiszeres zacskókat megszállták a molyok! Még a kinyitatlan zacskóba is belemásznak! Hogy írtsam ki őket?

2017. aug. 16. 10:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Tehát nem ruhamolyokról van szó.

Leginkább úgy, hogy megszünteted a számukra kedvező életfeltételeket. Milyen élelmiszereket "szálltak meg" ?

2017. aug. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Zewgo ***** válasza:
82%
Én úgy hallottam,hogyha levendulát (vagy valami olyan dolgot aminek levendula illata van) akasztasz fel a helységbe,a molyok onnan elmennek.
2017. aug. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nehezen lehet őket kiírtani, mert olyan helyre is raknak petét, ahová nem is gondolnád, pl. a befőttes üveg teteje alá. Én vettem molycsapdát, azt raktam a kamrába, ami nagyon sok molyt megfogott. De nem tűntek el.
2017. aug. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2017. aug. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az vált be, hogy minden, de MINDEN élelmiszert kidobtam, még a bontatlan teákat is... utána minden polcot és szekrényt Domestos-os vízzel, majd tiszta vízzel lemostam. Így eltűntek.

Emellett kiraktam a Bábolna Bio feromonos élelmiszermolycsapdáit, amik nagyon jók, de sajna a kidobálás nélkül nem adnak 100%-os megoldást a problémára.

Macera, de fel lehet fogni nagytakarításnak is...


Később megint hazahoztam őket valahonnan, akkor már nem akartam mindent kidobni. Átvizsgáltam minden élelmiszert, és amiben molyt, kukacot (a moly lárvája), vagy szövedéket találtam, azt kidobtam. Amiben nincs szövedék, sajna a peték abban is benne lehetnek, így azokat az élelmiszereket beraktam a -25 fokos fagyasztóba 3 napra. Mellette ugyanúgy átmostam mindent. A molycsapdák most már állandóan kinn vannak a kamrában, de csak nagy néha fognak egy-egy molyt. Viszont a kajában sincsenek...

Azt olvastam valahol, hogy nem szeretik a légnyomásban beálló hirtelen változást, így célszerű az élelmiszer tárolására szolgáló helyiséget gyakran szellőztetni. nem tudom, ez mennyire helytálló.

2017. aug. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Fűszerek, liszt és rízs. Ezekbe fészkelőttek be. :/
2017. aug. 17. 10:43
 7/9 anonim ***** válasza:

A molycsapdával az a gond hogy az kintről is csalogatja be a lepkéket és nem repülnek bele azonnal


Előtte még simán párosodnak más lepkékkel


Hiába feromonos...

2017. aug. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

egyetértek az 5-össel, elég nehéz őket kiírtani.


Előszöris dobj ki mindent, ami akár csak gyanús. Én a fagyasztós dolgot még nem próbáltam, de állítólag működik, viszont beruháztam műanyak dobozokba. Mindent dobozolj be, tényleg mindent. Amint veszel valamit, tárd meg légmentes, vastag műanyag vagy üvegdobozba, amibe nem tudnak belemászni. Sajnos a lárvák átrágják maguk mindenen, így a bontatlan zacskóba is. Ha valamit nem tudtál kitakarítani (szeretik pl a hűtő hátulját, mert ott meleg van, vagy a konyhapulton levő illesztésnél lévő réseket), akkor onnan megint ki fognak kelni és bemásznak a kajádba és dobhatod ki.


Szerintem tényleg egyedül a dobozolás működik, mert akkor ha valamiben volt is pete/lárva, amit nem vettél észre, az ott marad és nem fertőz meg másik élelmiszereket is.

2017. okt. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

8-as vagyok


Azt elfelejtettem írni, hogy tegyél ki csapdákat, és cseréld őket 6 hetente. Ha már nincsenek is molyaid, használd a csapdát, mert ha berepülne valami, vagy bekerül egy pár pete, akkor a kifejlett fiúkat megfogja, úgyhogy nem tudnak tovább szaporodni.

2017. okt. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!