Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Melyik bogár volt ez?

Melyik bogár volt ez?

Figyelt kérdés

Egy hónapja kb láttam egy nagyon érdekes teremtményt amit még eddig soha se. Este volt és az ágyamon volt, de nem tudom beazonosítani és kíváncsi lennék, hogy mi volt mégis ez, mert esküszöm ahogy elmeséltem még senki se látta, szóval számítok a profiságotokra.

Hosszú hernyószerű teste volt legalább 5 centi hosszú és végig rengeteg láb borította mintha egy százlábú lett volna, fején két előre álló csáp található eléggé érzékenynek tűntek nem úgy mint pl a szarvasbogárnak. hátán viszont két közepes méretű szárny volt amivel olyan gyorsan vert mint egy kolibri, szóval gyanítom képes nagyon jól kordinálni a repülését. Viszont amikor az ágyamon volt, lehet beleakadott egy cérnába vagy nem is tudom de nem tudott felkelni és csak csapkodott a szárnyával eszméletlen gyorsan. mintha egy repülő százlábú lett volna.. Ja és full fehér volt bár lehet hogy a színe nem segít a megoldásban. :D



2017. aug. 18. 18:20
 1/5 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
100%
Egészen a szárnyakig még rá lehetne fogni, hogy pókszázlábú. A többi nem stimmel. Fotót nem csináltál véletlen?
2017. aug. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Sajnos nem csináltam róla képet elfelejtettem :/

Viszont hasonlít rá nagyon a pókszázlábú, csak kicsit vékonyabb volt a teste és a szárnyak ugye

2017. aug. 19. 01:29
 3/5 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
100%
Amit még el tudok képzelni, hogy egy valamilyen kérész (pl. dunavirág, ha folyó közelében laksz) szubimágója tévedt be a fényre és ott vedlett át, és azért látszott soknak a láb mert ott voltak a saját lábai és a levedlett exuvium is, aminél ráadásul a szárnytokok is összeesnek és emiatt "lábszerűek". Több ötletem nincs..
2017. aug. 19. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

az lesz az! :D pontosan ez a rovar volt, köszi a segítséget, most már legalább tudom :D

pontosan így nézett ki és a vedléssel akkor tényleg magyarázható az egész :D

[link]

2017. aug. 19. 03:07
 5/5 A kérdező kommentje:

Erre a linkre hasonlított, nem az előzőre, véletlen rosszat küldtem :)

[link]

2017. aug. 19. 03:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!