Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Hogyan kell ízeltlábúakat...

Hogyan kell ízeltlábúakat preparálni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A begyűjtéstől a tárolásig MINDENRE kíváncsi vagyok! Szakirodalmat csak akkor ajánljatok, ha meg van pdf-ben, mert most nincs lehetőségem beszerezni.

Lenne egy külön kérdés: Azt tudom, hogy a rovaroknál ki kell szedni a "belsejüket" a potrohból és ki kell tömni alkoholos vattánál. Az lenne a kérdésem, hogy a kicsiknél (pl. katicabogár stb.) ezt, hogy kellene megcsinálni?

RÉSZLETES válaszokért természetesen megy a zöld kéz! :)



2017. aug. 19. 21:35
 1/3 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
100%

Ez így eléggé tág. Milyen rovarokat akarsz preparálni?

Csoportonként más és más módszereket használnak, néha még azonos csoportokon belül is, embertől függ. Pl. bogarakat szoktak simán alkoholban is tartósítani, feltűzni, felragasztani, lepkékből értelemszerűen száraz preparátum készül, de nem minden esetben van kizsigerelés, stb. Általánosságban erre nem nagyon lehet válaszolni.

2017. aug. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Lényegében sok csoportból. Főleg bogarakat (nem túl nagyok). Egyenesszárnyúak, lepkék (ezek kis számban). Pókok (szintén nem nagy a diverzitás. Tudom, hogy így sem lett sokkal konkrétabb, de még nem sikerült felmérni az ottani faunát, csak az általános célcsoportokat írtam le.
2017. aug. 20. 00:13
 3/3 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
100%

A neten találsz mindhez jó útmutatókat, de a lepkékről leírom privátban, amit tudni érdemes, mert itt hosszú lenne.

Viszont általános tanács: Magyarországon rengeteg védett rovarfaj van és azoknak a jó része nem poénból lett az, a gyűjtésük pedig ("civilek" számára kb. megszerezhetetlen) engedélyhez kötött, ezeknek a gyűjtését kerüld.

2017. aug. 20. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!