Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Terrárium penészedik, mit tegyek?

Terrárium penészedik, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van egy Madárpókom aminek a terráriumának tetején beszakadt a rács, megoldásként a régi akváriumomat 60 l, alakítottam át, teljesen kipucoltam stb, a tetején műanyag van, gyárilag, berendeztem szépen, kókuszrostot raktam az aljára, műnövényt vettem bele egy fadarabot, egy itatót, és az akváriumomban lévő letakarított kb fél éve szárazföldön lévő koponyât,meg egy ilyen kis terráriumba való cserép díszt, na most, a koponya kicsit elkezdett penészedni, és az az utólag említett dísz is szépen fehér penész kezdett rá kiülni, eddig nem volt nyitva a kis nyílás a tetején, hogy picit bepárásodjon viszont most ez fogadott, valami ötlet mit tegyek?

2017. aug. 20. 17:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem csoda, hogy penészedik, ha nincs szellőzés.
2017. aug. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Használj terráriumot akvárium helyett!
2017. aug. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Akkor szelőztetek, nem lesz terrárium az akvárium lesz megcsinálva terráriumnak tetejére lesz csinálva üveglap és azon rács, csak ez nem mostanra volt tervezve de mivel beszakadt a másik muszáj volt átraknom
2017. aug. 21. 18:35
 4/4 anonim ***** válasza:

Vedd ki a penészes dolgokat(ha így sz....rnak látod az összképet, rendezgess sok dolgot át, ha akarod új dolgokat is betehetsz), és takarítsd le folyó csapvíz alatt gyökérkefével! "Várj, amíg megszárad"; de ez nem biztos, hogy elég így.... Inkább azt javaslom, hogy tartsd száraz helyen 1 hétig, így led....glik az adott dolgokról a penész!(Ugyanis a penészírtó itt szigorúan tilos!!!!!!!!!!)Utána beteheted, ha úgy tartja kedved, de ha nem akarod, hogy visszaköltözzön a potyalakásbérlő penésztenyészde, akkor gondoskodj a megfelelő szellőzésről!!!!!!!!!! A tetőn nálam szúnyogháló van, és nem bántja a pókom, ne4m cincálja szét(bár sok helyen ezt olvasom). És akkor minden rendbe lesz!



Ha pedig a következőkben a föld fog nála berohadni, akkor a penészes részt vedd ki egy műanyag kanállal vagy -lappal, és dobd ki úgy ahogy van!

2017. dec. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!