Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Egy tenyér méretű pók került...

Egy tenyér méretű pók került a lakásajtóm sarkába. Féljek?

Figyelt kérdés

Az egyetlen kérdésem az lenne, lehetséges -e hogy mérges pók?

Itt egy kép a jószágról (gyenge idegzetűek NE!):

[link]


A pók (lábakkal együtt) akkora mint egy felnőtt férfi tenyér.



#pók #Pókember #milyenpók
2017. aug. 27. 12:38
 1/8 Duenna ***** válasza:
15%
A képen nem nagyon lehet látni, hogy milyen pók. Én mindenképpen leütném valahogyan, és közelebbről megvizsgálnám.
2017. aug. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
2M nél közelebb távolságból nem nagyon merek fényképezni, és a fényviszonyok gyengék mert épp borult az idő. Kb úgy néz ki mint egy darázs, lábakkal. Hülyén hangzik, de ez zaz igazság. Attól félek hogy ugrik, mert nem ilyen vékony hajszál lábai vannak mint a kaszásnak, hanem olyan vastag mint kb egy fogpiszkáló.
2017. aug. 27. 12:47
 3/8 Duenna ***** válasza:
0%
Hallottam már, hogy valaki lakásban tartott akváriumban ilyen óriáspókot (madárpókot), kiszabadult, és egy másik lakásban kötött ki. Hát ha nem csapod le, akkor esetleg az ágyadban találhatod másnap. :) Kérj meg valakit, aki segít kitalálni, hogyan lehetne lecsapni.
2017. aug. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha azok ott vezetékek a falon akkor semmiképp sem lehet a leírásodnak megfelelő méretű. Sajnos a képen nem igazán látszik milyen fajta, de ha azt mondod olyan mint egy darázs, akkor lehet darázspók, bár annak nem ilyenek a lábai és nem mennek be a lakásba.
2017. aug. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Törpfalva lakói közül vagy egy? ...mert ott talán megfelelne a méret egy "férfitenyérnek". Ne zrikáld, oszt akkor nem lesz mérges.

Egy pohárral leborítod, alátolsz egy darab papírt, szépen kitessékeled, oszt jóvan! Nyugodtan alhatsz felőle, nem rád vadászik.

2017. aug. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
16%

"Ha azok ott vezetékek a falon akkor semmiképp sem lehet a leírásodnak megfelelő méretű."


Görbe lábakkal kisebb, kilapítva viszont már akkora.

2017. aug. 28. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
67%
Teljesen mindegy, hogy akkora-e, mint a képen; bántani nem fog, maximum megcsíphet védekezés képpen, ez pedig egyáltalán nem veszélyes. Pókfóbiás vagyok, de mégsem csapnám le. Ha te is hasonló cipőben jársz, és zavar a pók, akkor egy újságpapír, vagy pohár segítségével rakd ki a lakásból. Hidd el jobb érzés lesz neked is, hogy nem ölted meg!
2017. aug. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
0%
Mi lett vele? Én lefújtam volna Raid-el...
2017. aug. 31. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!