Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Mi lehet ennek a szöcskének a...

Mi lehet ennek a szöcskének a neve?

Figyelt kérdés
szóval a lényeg hogy van lesz egy terráriumom amit többnyire mérgező, nagy pára tartalmat szerető növényekkel telepítenék be. Ma az állateledeles üzletben láttam pár szöcskét, bár is annak véltem. picike szárnya volt, zöld és barna csíkos/mintás és kb 3-4 cm hosszúak voltak. csak utólag jutott ez az eszembe így nem néztem meg hogy mit ír a dobozon. Egyébként eledel rovarok voltak. A másik hogy mit esznek ezek a rovarok? milyen klímát szeretnek? kárt tennének a leendő terráriumom növényzetében?
2017. szept. 7. 21:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Azok valószínűleg sáskák voltak, nem szöcskék.

2 fajt lehet eleségállatnak kapni, a keleti vándorsáskát (Locusta migratoria) és az afrikai (vagy egyiptomi) vándorsáskát (Schistocerca gregaria). Keress rá, hogy melyikre gondolsz.

Mindenféle növényt megesznek (tudod, a sáskajárás :)), szóval a terráriumi növényzetet kipusztítanák. A meleget szeretik, és a szárazat. Megnőnek 7-8 cm nagyra.

Ha a terráriumodban központi szerepet töltenek be a növények, ne tegyél bele ilyen sáskákat, mert tövig le fogják zabálni őket. Nálam az almaszelettől kezdve a tyúkhúrig bármit felfalnak.

2017. szept. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
igen, pont rájöttem hogy inkább sáska
2017. szept. 7. 21:30
 3/4 A kérdező kommentje:
köszi a válaszod, akkor azt hiszem inkább mégsem veszek sáskát :D
2017. szept. 7. 21:31
 4/4 anonim ***** válasza:

Amúgy, ha tetszenek, nem egy nagy dolog tartani őket, csak NAGYON jól szellőző helyük legyen, mert ha befüllednek, el fognak pusztulni. És ne pont a növényes terráriumban legyenek :) hanem külön helyen, és csak azt a növényt tedd be, amit takarmánynak szánsz.

Én egyedül azt nem szeretem bennük, hogy ha leveszem a doboz fedelét, amiben vannak, AZONNAL kirepül pár darab, nagyon jól repülnek, és aztán vadászhatom le őket...

2017. szept. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!