Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Vándorsáska tartás?

Vándorsáska tartás?

Figyelt kérdés
Utánuk olvastam, de pár kérdés megválaszolatlan maradt. Mennyire hangosak ezek a jószágok? Megfelelő körülmények között van szaguk? Mennyire gyorsan szaporodnak? Mivel tudnám melegen tartani a helyüket(télen nagyon hideg van a szobában mert rossz a fűtés)? Egy félig fa, félig üveg terrárium megfelelne nekik?(úgy képzeltem el hogy elöl üveg lenne, felül, oldalt és hátul fa, két oldalt negyed részt rács vagy szita lenne a szellőzés miatt. Egy 80-90x30x30-40cm-s terrárium elég nagy? Ha kaktuszt vagy ilyesmi növényt tennék be dísznek azt is felzabálnák? Tisztán tartani nehéz őket? Mennyire nehéz elkapni őket ha mondjuk kiszöknek? És harapnak? 2 különböző fajtát/fajt lehet együtt tartani? előre is köszönöm.

2017. szept. 9. 14:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Van hangjuk is és szaguk is. Főleg ha csak 3-5hetente takarítasz. Azzal tartod őket melegen amivel akarod. Lámpa, talaj fűtés, olaj radiátor, fűteni tudó Split klíma, cserépkályha, Mindegy. Szintén mind1 miben tartod csak legyen jól szellőző és legyen elég helyük. Bármit felzabálnak ami ízlik nekik. Nem különösebben nehéz a tisztán tartásuk. Nem nehéz elkapni, 1-2 db-ot 200-300 egyedet már elég macerás . Haraphatnak de nem szoktak.

Tartaható elvileg együtt de soha nem próbáltam.

2017. szept. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
hát most a van szaguk és hangjuk, na meg a legyen elég helyük nekem nem sokat mond. Kicsit pontosabban? mennyire hangosak, mennyire büdösek és mit jelent az az elég hely?
2017. szept. 9. 15:15
 3/6 anonim ***** válasza:
Ismeretlen darabszámra nem lehet pedig mást mondani, csak amiket fent leírtam.
2017. szept. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
akkor megmondod 1 darabra mennyi kell és kész, majd beszorzom, ennyire egyszerű. De amúgy nem szeretnék olyan sokat max 5-10 darabot szerintem, bár nem tudom hogy az soknak számít-e.
2017. szept. 9. 18:17
 5/6 anonim ***** válasza:

5db állatnak bármi elég. Egy kisebb cipősdoboz is.

Nálam a kifeljettek egy 1.5nm alapterületű ládában vannak 600-800db már kényelmesen kezelhető ekkora területen.


5db sáska sok gondot nem fog okozni élnek vagy 6hónapot .

2017. szept. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
igen azt tudom, de én inkább "dísznek" tartanám őket nem eleségnek, így aztán én nem egy dobozban szeretném tartani őket ahol nyomoroghatnak mint a boltban hanem szép nagy terráriumban ahol láthatom is őket és kényelmes is nekik. De ahogy látom szegényeket mindenki csak eleségnek tartja, ez szomorú :/ pedig nagyon szépek.
2017. szept. 9. 18:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!