Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Újabban csipked valami bolhaál...

Újabban csipked valami bolhaállatka, vízparton össze lehet szedni ilyet?

Figyelt kérdés

Pár hónapja járok horgászni, és bár elsősorban a tiszta részeket szeretem, időnként a bokros-füves részt is bepróbálom. Na szúnyog az van bőven. Viszont azóta veszek észre magamon olyan csípésnyomokat amelyek egy kupacban vannak, vonalban, 2-3 db, és nem szúnyogra hasonlítanak, nem múlik el a fenistilre úgy mint a szúnyogcsípés. A súnyog jellemzően a kezemet és a lábamat támadja, ahol nyár miatt nem volt ruha. Ezek a csípések viszont zokni alatt, póló alatt vannak kivétel nélkül.

Van kutyánk is a kertben elég régóta, de a kutyabolhával sohase volt bajom, nem ugráltak rám, a kutya is tiszta (persze van rajta néhány, mint minden tisztességes udvaron tartott kutyulin, de egészen biztos, hogy nem olyan bolha) Az ágyon nem találok vérnyomokat, így a poloskát is kizárnám, éjszaka is felébredtem már direkt felcsapva a villanyt, ellenőrizni, de abszolút semmit se találok.


Ötlet? Van egy kis pingvin gőztisztítóm, gőzöljem át és napoztassam a pizsamákat, ágyneműt, szivacsot, de leginkább, minden ruhát? Akasszak fel sörös-élesztős palackot, vagy öntsem ki a padlóra? :)



2017. szept. 13. 23:53
 1/3 anonim ***** válasza:
66%
Ha a kutyán pár bolha van, akkor rövidesen hemzsegni fognak, én is így megjártam, mindenhol ott voltak, a bolhák :/ nagyon orultem.+ még a lakásba is beviheted öket, es a bolha férgeket is terjeszt.
2017. szept. 14. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
80%

Kutyabolha nem megy az emberre, az egy másik fajta.

Nem valami növényhez érsz hozzá, ami allergiás tünetet vált ki?

Vagy, ami szerintem ellenőrizendő: nem lettél-e allergiás a mosószeretekre, öblítőszerekre!

Az eredményektől függetlenül: amikor csak teheted, szellőztesd ki az ágyad és a párnáidat, miegyebet! Az egészségügyi problémáktól függetlenül is jó, amikor friss, átszellőzött és jó illatú az ágynemű.

2017. szept. 14. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nem kutyabolha, azt megismerem. 100%, hogy a vízpartórl jön, mert már vettem ott észre olyan bolhaszerű valamiket, de elugrottak.


Nyáron jöttem rá, hogy az öregek miért vannak térdzokniban a vízparton :) Bizony, a gazok miatt. Amíg bokazoknim volt, viszketett is a füvektől, de a térdzokni és a hűvös időben a hosszú nadrág alatt már nem. Lassan előkerül a bakancs is.


Ahol most vannak a csípések az csípőmagasság, a póló örökké takarta, növény biztosan nem érhetett hozzá. A csalán is másmilyen, meg elmúlik gyorsan ha nem macerálom.


De mi lehet az a vízparti bolha (nem vizibolha) ami így tud csípni? Most nekiállok és átgőzölök mindent, kiterítem a napra, és egy direkte pecás ruhatárat állítok össze ami minden akció után megy majd tisztításra.


Az ecet gőzét mennyire komálják a bogarak, bolhák, szúnyogok? Engem semennyire se zavar, de ha egy zsákba teszem a ruhám és mellé egy kis ecetet öntenék, ami jól átjárja éjszaka, attól kidöglene ami benne rejtőzhet?

2017. szept. 14. 12:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!