Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Lefújtam egy darázsfészket...

Lefújtam egy darázsfészket légyírtóval, a darazsak a járdára potyogtak, reggelre viszont eltűntek, mi vihette el őket?

Figyelt kérdés

A melléképületünk tűzfalánal volt egy rés, ami egy deszka alatt volt, oda befészkelt a kecskedarázs. Észrevettem hogy ott jönnek-mennek és befújtam a lukba chematox-szal. Elég sok darázs jött ki aztán, úgy saccolom kb 80-100 db is lehetett, mind lepotyogtak a beton járdára, mert ugye megölte őket a légyírtó. Gondoltam majd másnap felseprem, reggelre azonban nyomuk sem volt, valamilyen állat, madár, vagy egyéb rovar összeszedhette őket. A kérdésünk tehát az volna, hogy milyen állat szedegeti össze vajon a lehullott chematox-szal lefújt darazsakat?


Ugyanezt a műveletet kb 2 évvel ezelőtt nagyjából ugyanígy elvégeztem, akkor viszont a járdára lepotyogott darazsak napokig ott voltak, mivel olyan járdaszakaszra hullottak, ahol nem járkálunk, és emlékszem hogy végül össze is lettek seperve, tehát abban az évben nem vitte el őket semmi, az évszak szintén nyár végén-ősszel volt, de 2-3 héttel korábban, amikor még nagyon meleg volt.



2017. szept. 17. 13:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Szél.
2017. szept. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

A szél is elvihette őket, a ChemOtox sem a régi már... Csak egy tippem van: feléledtek.


Vicc nélkül, a szúnyogriasztónál is ezt tapasztalom egy pár éve: nem csavarodik az orrom tőle, pedig allergiás vagyok az illóolajokra, így a rovarirtók nagy részére is, s a döglött szúnyogok reggelre eltűnnek olyan helyeken, ahová kutya, macska nem juthat be. Azelőtt az összes hullát össze kellett seperni.

Szerintem változtattak összetevőkön...

2017. szept. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Egyértelműen, hogy a szél. Vagy esetleg madarak.
2017. szept. 20. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
szöcskére, tücsökre, vagy sáskára gyanakodtunk
2017. szept. 20. 19:40
 5/8 anonim válasza:
Ketteske vagyok. Igazatok van, bár ezek remélem nem jutnak be egy belvárosi, 6. emeleti lakásba. Legalábbis remélem!
2017. szept. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
szél nem fújhatta el, mert a járda szélénél ott van a fű, mind a 4 irányban, ami nem is nagyon volt lenyírva csak kaszával csapta le párom, tehát legalább 20 cm magas, akkor a fű tele volna a döglött darazsakkal
2017. szept. 21. 15:11
 7/8 anonim ***** válasza:

Lesnek rád.

Egyébként meg mássz vissza, és pontosan ugyanúgy fújd be ismét, majd 2 nap múlva ismét és 2 nap múlva ismét.


Ami leesik azt azonnal tüntesd el örökre, tutira... Sün is összeszedhette.


Aztán télen, amikor döghideg lesz, az ÖSSZES darázsfészket szedd össze, kicsit és nagyot mindet, mert azok valamelyikében lapul az egy szem téltúlélő, azaz a főgonosz, a királynő. Ha azt kinyírod, jövőre egy komplett falkát kinyirtál. Minden a királynőtől függ, az a vezír, az a lényeg. Tavasszal amikor 1-2 darázs lézeng, na az mind királynő. Sörcsapdával lehet őket még gyorsan nyakoncsípni, utána már ha kikeltek a dolgozók, veszett fejsze nyele, várhatsz újabb évet a következő telelésig.

2017. szept. 26. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, nekrotopik, de akkor is: ötezerbe', hogy a hangyák rakták a spájzba.
2018. jún. 9. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!