Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Hogyan tudnák megszabadulni a...

Hogyan tudnák megszabadulni a csótányoktól?

Figyelt kérdés

Üdvözlök mindenkit.


Sajnos csótányok vannak a lakásban :(


Jó párszór kijötteek az írtók, de bennük már nem bízom meg. Éjszaka láttam, hogy a szobáb ajtajnak az ajtófélfába bújtak el, és aküszöb alá :( Nem értem miért pont oda, bagy valószínüleg, mert a konyha pont a szobám mellett van. Lépek egyet és már a konyhába is vagyok. Attól félek, hogy a szobába is bejönnek, bár mindennap porszívozok felmosok, tehát nem nagyon tudnak mit enni. Az jó ha betömöm a lyukakat? Pl cellukszal végig rahasztom a lyukaknál, hogy ne tudjanak kijönni, vagy épp ott megbújni? Sajnos nagyon félek tőlük :( Valami jó házi praktika tanács? Uborka nem használ, mert volt hogy raktam le, és este láttam, hogy az uborkán van vagy 4 és eszik.... Pedig azt hallottam, hogy elmenekülnek az uborkától. :( Rovarírtót nem hívok, mert semmi értelme :( Valaki valami ötlet?



#csótány #cellux #küszöb #ajtófélfa #lyuk betömése #csótány a lakásban
2017. szept. 18. 21:49
1 2
 1/17 anonim válasza:

milyen lakasban laksz?


ujepitesu?

panel?

tegla?

2017. szept. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Tarts tisztaságot, plusz ne adj nekik enni és eltakarodnak (Komolyan, miért adsz nekik uborkát, azzal csak odaszoktatod őket ha eteted...)
2017. szept. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Ez afura hogy rend van. Full tisztaság aszobámba, konyhába este elpakolok, minden reggel felmosok. Uborkát azért tettem le, mert egy hülye cikk írta, hogy az uborkától félnek.


Ja amúgy panelba lakom 10 emeletes.

2017. szept. 18. 22:24
 4/17 A kérdező kommentje:
Nincs kosz nálam, tisztaság van. De valamiért mégis ragaszkodnak hogy itt legyenek. Vizet nem hagyok elől, kaját meg végképp. csótánycspda?
2017. szept. 18. 22:25
 5/17 anonim válasza:

melyik kerulet?

10. kerben laktam panelban, ott is voltak

aztan laktam a 11. keruletben szinten panelban, ott nem voltak

2017. szept. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
78%
Sajnos ha a küszöb alatt vannak a fertőzöttség elég nagy lehet. Jellemzően a nedves helységekben főleg a konyhában bóklásznak ahol talál kaját. Jómagam panel házban kb 15 éve találkoztam a kicsi svab fajtával. Oka mint kiderült egy kedves igényes lakó volt aki hulladékokat halmozott fel. Megszüntetése után a bogarak is eltűntek. Az írtásnak biztos volt eredménye csak a fészekből folyamatosan jön az utánpótlás. Akkor fognak eltűnni ha megszüntetik a gócpontot. Beragasztgatni megpróbalhatod de úgyis fognak más utat találni. Amit annak idején ettem mikor már nagyon elegem lett vettem vagy 4 flakon raidet és mindent de minden sarkot a konyhában a fürdőben meg a vízóránál szétfújkáltam. Nem túl egészséges plusz elég büdös de egy hétre eltüntek míg tartott a hatása. Utána újra körbefújtam mindenhol. Az írtók mérgének a hatása sem tart tovább egy hétnél ök olyant használnak amitöl lassan döglik a dög és mivel a csótany dögevő bekerül a többiekbe is. Így a lefolyás lassú illetve többször meg kell ismételni. Az első utan ne várj csodát. Amíg a többi lakó nem írtat folyamatosan addig a raides körbefújást javaslom csak óvatosan, mérgező a cucc.
2017. szept. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

A csótányok a vizes csöveknél jönnek leginkább. Konyha, wc, fürdőszoba.A küszöbödnél szórjál le Piretrin port.

Ha veszel Piret Mixet, azzal be kell fújnod a csapoknál azt a részt, ahol lent a falba csatlakoznak a csövek.A vizes blokkodnál is, ha leveszed a borítást, alaposan fújd be. De oda szórhatsz Piretrin port is akár.Az ott tartósabb.

2017. szept. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
értem, köszönöm a jó tanácsokat. Az az érdekes, hogy a wc-be és a fürőbe soha se találkoztam egyel se :/ Konyhába igen, meg a szobám előtt is. Bár a szobám pont a konyha mellett van.
2017. szept. 18. 22:40
 9/17 A kérdező kommentje:
17. kerület.
2017. szept. 18. 22:40
 10/17 A kérdező kommentje:
Nem gélezett, hanem valami kiüző szert használt. Másnap egy csomót nyomtam agyon, napközben futkározott egy kjét darab, meg találtam pár döglöttet is. DE írtá óta nagyot nem láttam, csak iylen kicsiket, meg ami növekvőbe van, gondolom kikeltek
2017. szept. 18. 22:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!