Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Melyik Magyarország legkisebb...

Melyik Magyarország legkisebb hártyásszártyű rovarfaja?

Figyelt kérdés
Nemrég napoztam és egy nagyon pici szárnyashangyaszerű rovar szállt a bőrömre, akkora volt, mint egy muslinca negyede vagy még annál is kisebb. Csodálkoztam is, hogy lehet egy legyecske ilyen picurka. Közelebbről megnézve fürkészdarázsra is hasonlított. Ennél kisebb szárnyas rovar aligha van, legalábbis idehaza, bár sose tudni :D

2017. okt. 5. 23:12
 1/1 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
A legkisebb hártyásszárnyú, amivel eddig találkoztam, az egy parányfürkész (Mymaridae) volt, nagyjából 0,5 mm-es, szabad szemmel alig lehetett látni. Ha nem is pont az a faj (ami egyelőre titok, mert nincs hazai szakértője a csoportnak), de szerintem valamelyik közeli rokona a befutó.
2017. okt. 6. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!