Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Ez milyen pók lehet?

Ez milyen pók lehet?

Figyelt kérdés

Ma találkoztam vele gazolás közben, az egyik kihúzott virág gyökerei közül mászott elő.

Én csak annyit tudtam megállapítani, hogy szerintem valamilyen keresztespók lehet, legalábbis a mintázata alapján.

Illetve mennyire veszélyes fajta? nem volt szívem megölni, ezért egy lapáton elvittem hátra a bozótosba, de ha valami veszélyes fajta akkor azért ezzel lehet nem tettem jót, legalábbis nem szívesen látnák ilyet lakáson belül akár.

[link]



2017. okt. 11. 21:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon nincs veszélyes fajta és a rovarok többsége védett, jól tetted hogy nem bántottad. Ez egy keresztes pók valóban, biztos van több alfaja de én azon belül nem ismerem fel, mindenesetre szép kövér példány.
2017. okt. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
100%
Valóban valamelyik keresztes-faj (nem fajta), valószínűleg koronás keresztes (Araneus diadematus) nősténye. Nem veszélyes, de itthon amúgy sincs olyan pók, amitől különösebben félni kellene.
2017. okt. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindkettőtöknek a választ, akkor megnyugodtam.


Igazából a mérete volt az ami picit megijesztett, első pillanatban még azt sem értettem mit látok,ahogy szegényke mászott elő. :)

2017. okt. 11. 21:28
 4/5 anonim ***** válasza:

Kár volt megnéznem :'D Most rosszat fogok álmodni xDDD


Volt egy hasonló a kertünkben tegnap.Az egyik fa ágán csücsült én meg szívrohamot kaptam miatta.Szép méretes egy pók.Én azt hittem,hogy valami háziállatként tartott pókica volt,csak elszabadult,de örülök,hogy megtaláltam ezt a kérdést :'D

2017. okt. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
34%
#2 a meghatározás és a sexálás hibátlan,de kis hazánkban van bizony veszélyes pók, ilyen például a vidrapókok egyik fajtája
2017. okt. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!