Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Mit tehetnék a poloskák ellen?

Mit tehetnék a poloskák ellen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kérlek, segítsetek! Én ezt már nem bírom tovább!

Gondolom mindenki ismeri a mezei poloskát, vagy "büdösbogarat". Sajnos a mi házunkat is ellepték.

Én halálosan rettegek a bogaraktól, rovaroktól, ezért ha egyszer bejönne a házba, szívrohamot kapnék, ez tuti!

A házunk új építésű, mindenhol szúnyogháló van, nincsenek rések az ablakok mellett, tehát elvileg nem tudnak bejönni.

Azonban ma megtörtént, amitől féltem!

A szúnyogháló és az ablaküveg közé került kettő poloska! Én elképzelni nem tudom, hogyan másztak be oda, de majdnem kinyitottam az ablakot, és ha ezt megtettem volna, akkor már a házban lennének!

A házunk le van szigetelve, nem tudnak beleköltözni a hungarocellbe?

Annyira félek, kívülről tele van a fal velük, plusz piros bogarak is repkednek mindenhol.

Úgy hallottam, nincs természetes ellenségük ezeknek a poloskáknak. Szóval akkor rettegésben kell leélnem az életem?! Nincs semmilyen módszert?

Folyamatosan úgy érzem, hogy másznak rajtam, ebbe már bele fogok őrülni!

Olvastam, hogy a fokhagymás víz, illetve a hipó elriasztja őket, úgyhogy amint találok valakit, aki a közelükbe mer menni, lefújatom az egész házat kívülről.


Kérlek segítsetek, folyton elkap a sírás, annyira rettegek!


Köszönöm!



2017. nov. 3. 14:44
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
Sajnos a szúnyogháló sínénél simán bemásznak. Nálunk is ez van sajnos, én is szívrohamot kaptam, mikor megláttam, hogy belül mászkálnak... Csótányirtót telibe fújtam a kis gusztustalanságokra, és meg se kottyant nekik. Próbáltam mindenféle praktikát bevetni, amit olvastam, és semmi nem használt. Csak akkor szellőztettem, mikor párom itthon volt, hogy ha bejönnek akkor egyből levadássza őket. Szörnyű. Sajnos nincs mit tenni, legalábbis nekem semmi nem vált be. Most kezdenek már eltűnni, hamarosan vége az inváziójuknak, de rossz hír, hogy tavasszal ismét várhatóak :(
2017. nov. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%

Nyilván nem örül nekik senki, de azért ennyire rettegni egy egyébként emberre ártalmatlan bogártól abnormális dolog.

A jó hír viszont, hogy ez a fokú félelem kezelhető, elmulasztható. Fordulj orvoshoz.

2017. nov. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
de cuki vagy:D
2017. nov. 4. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 p.szabina1223 válasza:
Itt is folyton bejönnek, akármit teszünk. Hypo nekünk nem vált be, igaz itt nem tömegesen vannak, csak elvétve, de valahogy állandóan beléjük botlok a házban. A hideg elől menekülnek a lakásba. Én is eléggé félek tőlük, vagyis inkább nem szeretem őket, de már ott tartok, hogy zsepivel megfogom és kiengedem őket. Ahogy jön a keményebb tél, szerintem megfagynak és megdöglenek.
2017. nov. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
95%
Én arra gondoltam, hogy a poloska ugyanaz a kategória, mint a katicabogár, amitől senkinek eszébe nem jutna félni. A poloskának jobban van oka félni tőled,mint fordítva, teljesen ártalmatlan. Olyan sokan lettek, hogy egy idő múltán már semmilyen reakciót nem váltottak ki belőlem, egyszerűen tudomásul vettem, hogy ők is ott vannak. A végén már zsepi se kellett a megfogásukhoz, simán kirakom őket. Olyan, mint egy tárgy. Nem tesz semmilyen kárt benned.
2018. febr. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Utolsó, sajnos én még a katicáktól is félek. Kígyót, békát minden gond nélkül megfogok, de a bogaraktól halálosan rettegek!
2018. febr. 16. 23:27
 7/7 anonim ***** válasza:
64%
Ezt imádom... a párom is röhögött rajtam, hogy mit kell félni egy kis bogártól, főleg, hogy nem is bánt... aztán a gyerekünk kapott ajándékba egy, az igazihoz megszólalásig hasonlító játékkígyót, amitől páromat a hideg rázza, pedig ugye JÁTÉK........
2018. febr. 17. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!