Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Akinél van bogár, szégyenli...

Akinél van bogár, szégyenli magát? Komolyan kérdezem, nem vicc. Ti elmondanátok, hogy bogaras a lakás, ahol laktok?

Figyelt kérdés

Most 1 hónapig ideiglenesen egy panzióban lakok, ahol a múlt héten jött bogárirtásra egy pali - nem én rendeltem. Addig már találtam kb. 5-öt, erre jött a bogárirtó, 1 hete már 8-nál tartok.

Kérdezik, milyen panzióban lakni? Jót nem mondtam volna, de legszívesebben fújnám, hogy utálok itt lakni. És ha azt gondolják, hogy beviszem a bogarakat a melóhelyre? Vagy hazaviszem őket?


Most olvastam, hogy ecetes víz is jó ellenük, belemásznak és megd.glenek. Már álmodtam velük, egy tál vízben egy csomó bogár volt... Olvastam, hogy illó is jó ellenük, ezt ma kipróbálom. De az ecetet nem merem.



2017. dec. 28. 21:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ne szégyelld, mindenhova bemásznak!
2017. dec. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%
Csak annak mondanám el, aki segít megoldani (pl. panzió tulajdonos, rovarirtó cég), másoknak nem.
2017. dec. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Miért kell félni az ecettől? (Bár meglepne, ha ez valami tuti módszer lenne.) Munkahelyen biztos nem büszkélkednék a bogaraimmal...
2017. dec. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Milyen bogár?
2017. dec. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%

Mi egyszer "megbolhásodtunk":S

A macskapanzióból "hoztuk haza", pedig régen ismertük a panziót, extrán jó hely, soha semmi gond nem volt (sem előtte, sem utána) - de azért ez benne van a pakliban:S

Nem, nem szégyelltem, viszont iszonyú nehéz volt megszabadulni tőlük.

2017. dec. 29. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy milyen bogár, eddig nem fényképeztem le, mert attól tartok, elszalad, mire lefotózom és levadásznám. Keresgélek a neten, hátha rátalálok.

A panzió tulaja tudja, ő küldte az irtót, de hogy mennyire hasznos, hát nem tudom.

Az illót használom, a radiátor tetején lévő vízbe cseppentek. Most várom, hogy kiürüljön egy vajasdobozom és abba fogok önteni ecetet, csak nem marja ki. Inkább legyen büdös, tiszta ájer lesz a szobába, illó, ecet, de van ablak...

Nem mondtam a munkahelyen, mert nincs mindenkinél, ahol amúgy is lakom, ott is csak légy és pók van. Ha én is meghallottam volna vkitől, hogy bogarakkal él együtt, hááát, ok, hogy nem tehet róla, csak remélném mindennap, hogy nem hozza be.

Még a középiskolában, egy osztálytársam, egymás mellett ültünk, csomagolja ki a reggelijét, egy fülbemászó volt a szendvics mellett. Végül a kukában landolt a kajája, de hogy a viharba került bele, mert úgy tudtam, hogy a fán, a kertben él.

2017. dec. 29. 20:02
 7/11 A kérdező kommentje:
5#: hogy lehet elkerülni ezeket, nem tudom. Bementem, megnéztem a szobát, konyhát, jó lesz. Tévedtem. :(
2017. dec. 29. 20:04
 8/11 A kérdező kommentje:
3#: azért tartok az ecettől, mert lehet, reggelre egy sereg bogár fog ott fulladozni az ecetben. Bár lehet, ez még mindig jobb lenne, mintha ki tudja honnan röhögnének rajtam. Úgy nem irtózok a bogártól, elnyomom és kész, de a sötétben ki tudja, hogy hol kaszinóznak... Ráadásul folyton kapcsolgatom a villanyt, jár a fejelm, mint a motolla, falon, függönyön, meglökdösöm a papírokat, vajon hol lehetnek és egyszer meglátom és azért rossz érzés. Igyekszem úgy tekinteni rá, mint a légyre, az is rászáll az emberre, de tovább száll. Ezek a bogarak viszont nem, csak elszaladnak.
2017. dec. 29. 20:07
 9/11 anonim ***** válasza:

Igen, bár nem is tudom, hogy miért.


Bolhát mi is hoztunk haza az állatorvostól. Nem is szólhattunk miatta, rendes orvos, utcáról mentett állatokakkal is törődik.

A baj az, hogy a bolhairtó sem olcsó, és a macskánk szemére való gyógyszer is drága volt. Mindegy.


A másik, ami sokszor előfordul, valami bogár, ami a boltból hozott dobozokból jöhet, meg amikor a szomszéd pakol a garázsában. És a macskáknak elöl hagyott kaják miatt problémás megszabadulni tőlük, és mérget sem használhatunk a cicusok miatt. Ez van.


Jó ötlet az ecetes víz, ki fogom próbálni.

2017. dec. 31. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Most már 4-5 napja illóolajozok, azóta 2 bogárt találtam. Igaz, az első 2 hétben volt 4. Hát nem tudom, a lelkem megnyugtatására még ezt a pár napot kibírom és utána úgyis megyek haza. Ha kipróbáljátok, akkor javaslom, hogy ha nem vagytok otthon napközben, akkor 2-3 csepp illó elég a vízbe, én vajas dobozba tettem. Elég töménynek tűnt, amikor otthon voltam, nehogy fejfájás legyen belőle. Aztán vagy használ vagy nem, ki kell próbálni. Az ecetet már nem próbálom ki, de hátha még vkinek hasznos.
2018. jan. 3. 21:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!