Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Német csótány ellen is jó...

Német csótány ellen is jó lehet a BioStop csótánycsapda?

Figyelt kérdés

[link]

Erre gondoltam.

Tegnapelőtt és tegnap éjjel láttam egy-egy számomra beazonosíthatatlan undormányt a fürdőszobában, de annyira gyorsan eltűntek, hogy nemhogy megölni, megfigyelni se igazán tudtam ezeket. Viszont egyből csótányra gondoltam, s utánanéztem, a leírások alapján német csótányok lehetnek. Remélhetőleg még nem szaporodtak el annyira, úgyhogy talán elég lehet ez a BioStop is, illetve ezzel első körben akkor ki lehetne deríteni hogy valóban ezekről az undormányokról van szó, nem?

Azt esetleg tudjátok, hogy ilyen csótánycsapdát a Tescón kívül Intersparban is lehet -e kapni?



2018. jan. 10. 10:31
 1/5 anonim ***** válasza:
47%
Német csótány ellen csak a zyclone-B a jó megoldás.
2018. jan. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sajnos nálunk is előfordulnak ezek a kellemetlen állatkák. Egészen biztosan német csótányok, már néhány tucatot elkaptunk és kivégeztünk. Viszont sosem voltak különösebben gyorsak, a legtöbbször mozdulatlanok voltak, amikor menekülőre fogták, akkor is könnyen el lehetett kapni őket.


Én két alkalommal több csapdát is kipakoltam a szokásos helyekre (konyha, fürdő), összesen talán 2 bogárkát fogtak meg, szóval nekünk nem hozott átütő sikert. Valószínűleg valahonnan a folyosóról vagy más lakásból jutnak be, csak még nem jöttem rá, honnan.


Szóval a kevés tapasztalatom és a neten olvasott dolgok alapján azt javaslom, hogy mindenképp használd a csapdákat, de inkább csak felderítésre, nem irtásra. Ha segít kideríteni, hogy van-e fertőzöttség és hol van, az tök jó, de ha ez megvan, szerintem hívj szakembereket. Házilag nem nagyon megy.

2018. jan. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez csak arra jó, hogy biztos lehess benne, tényleg német csótányok szállták meg a lakást. Kiírtani mi is próbáltuk mindenféle szerrel, ezzel is, nem sok sikerrel.


Aztán hívtunk egy írtó céget, negyed évente jártak, sokba kerültek (gyerekek miatt zselézést kértünk, hogy ne legyen rovarirtó szer az egész lakásban) - ők jobbak voltak, mint a házilagos szerek, de nem szűnt meg a probléma.


Egyszer az egyik szomszédnak kifakadtam dühömben, hogy ezektől a csótányoktól nem tudunk megszabadulni, kiderült, hogy ők is hasonló cipőben jártak, csak már sokadik irtó cégnél tartank... Végül közös erővel találtunk egy normális rovarirtó céget (bp.-iek, ha érdekel a neve, megírom ide, privátot ne írj kérlek), ők voltak a legolcsóbbak, szintén zselével is dolgoznak, az első irtás óta eltűnt minden rovar. Ja és házban negyedévente van csótányirtás, de látod, ennyit ér.

2018. jan. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Természetesen érdekel a budapesti cég neve.

Köszönöm az eddigi válaszokat.

2018. jan. 10. 13:57
 5/5 anonim ***** válasza:
Rovarstop.hu. Sok sikert!
2018. jan. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!