Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » A csótány miért áll meg egy...

A csótány miért áll meg egy helyben amikor veszélyt érez?

Figyelt kérdés
2018. jan. 17. 15:25
 1/8 anonim ***** válasza:
18%
azért mert nem szalad el...
2018. jan. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Sajnos nalam eleg sok van,de ezek inkabb menekulnek ha rajtakapom oket.amugy ha megall lehet alcazni probalja magat.eleg hulyeseg de szerintem az lehet.
2018. jan. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#2 köszi a választ ment a zöld


nálam is vannak és hagyják,hogy lefújjam őket...

2018. jan. 17. 19:01
 4/8 anonim válasza:
Köszi a zöld kezet :) en ezt a floval gelt hasznalom fel eve rajuk,sok elpusztul töle de mindig kelnek ki ujabb peték.sose fogynak el.
2018. jan. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
én már mindent próbáltam, kerestem a járatukat is,de nem tudom honnan jöhetnek,már a zuhanylefolyóra gondoltam....
2018. jan. 18. 21:49
 6/8 kissj705 ***** válasza:
100%
Ez egy primitív reflex nála, halottnak tetteti magát illetve ha nem mozog akkor egyes ragadozóknál nem vált ki vadászösztönt és nem eszik meg...
2018. jan. 19. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Egyébként a csótányok félnek a fénytől, ezért ha nem kapcsolod le a villanyt, akkor nem jönnek elő és éhen döglenek.
2018. jan. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Először is azért áll meg mint írták fentebb egy fajta ösztön. Ha nem mozdul akkor nem veszik észre. Ha megfigyeled amikor áll és "néz" és te sem mozdulsz akkor nagyon sokáig fenntartható ez állapot és utána sem rohanni fog csak "sétálni".

Amúgy meg nagyon érzékenyek a lábai, amikor áll érzékeli a talaj pici rezgéseit. Valamint a csápjai nagyon érzékenyek. Szagokra, légmozgásra stb. Amíg mind ketten álltok addig próbál infó szerezni rólad meg h merre meneküljön.


Amint elindulsz felé bekapcsol a menekülés és futás a bútor alá :)

2018. jan. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!