Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Te otthon pergetsz, vagy még...

Te otthon pergetsz, vagy még kint a méhlegelőkön? Méhészek, írjatok már végre!

Figyelt kérdés

Amiatt írtam ki a kérdést, mert ha helyben akar bárki pergetni, akkor oda nagyon sok (és a fuvardíj miatt egyáltalán nem elhanyagolható, hogy: nehéz) eszköz kell, ez újabb fuvarköltség(ek)et jelent(het), ami manapság már nagyon sok ahhoz, hogy még pluszt is csináljon magának az illető.


Ha viszont nem helyben perget, hanem odahaza a telephelyen, akkor a nektár(ak) nagy súlya és az egyenetlen terep miatti rázkódás nem szakíthatja ki a lépet a keretekről?


2018. febr. 13. 20:37
 1/6 anonim válasza:
Ne haragudj,hogy én válaszolok (nem vagyok hivatásos méhész), de apukám az. Ő itthon pörget (mi így mondjuk) már 14 éve a melléképületben. Már 7 éve minden alkalommal segítek neki (ahogy az egész család is) és eddik egyszer sem volt semmi gond. Mondjuk a pörgetőgép viszonylag egyenletes és kemény felületre van helyezve, ez az állandó helye is, így nagyon rázkódás nincs, szépen centrifugál. Ez speciel az új és modernebb gép, a régi az rázkódott szépen ahogyan azt illik.
2018. febr. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy (legalább Te) írtál!


De a kérdésre mégsem sikerült megfelelően válaszolni. :)


Meglehet a kiírás sem volt - ezek szerint - pontos(abb)an megfogalmazva.


Pedig az első rész utalt a második bekezdésre:


"Ha helyben akar bárki pergetni, akkor oda nagyon sok eszköz kell, ez újabb FUVARköltség(ek)et jelent(het)."


"FUVARdíj miatt egyáltalán nem elhanyagolható."


"Ami manapság már nagyon sok ahhoz, hogy még PLUSZT IS csináljon magának az illető."


"Ha viszont nem helyben perget, akkor a nektár(ak) nagy súlya és az egyenetlen TEREP miatti rázkódás nem szakíthatja ki a lépet a keretekről?"


Ebből - gondoltam én - sejthető, hogy nem az otthoni viszontagságokra kérdezek rá (hisz otthon oda teszed a pergetőt, ahová szeretnéd, vagyis olyan sík területre, ami a lehető legjobb), hanem a fuvarköltség többszöri említése miatt a méhlegelőről történő ELSZÁLLÍTÁS közben fellépő igen erőteljes rázkódásokra.


Sorry, ha nem voltam maximálisan érthető, fogalmazhattam volna precízebben is. :)


A kérdés továbbra is: ha apud nem helyben perget, hanem otthon, a keretek (bennük a finom, de nehéz) nektártartalma és az egyenetlen terep miatti rázkódás nem tesz kárt a lépekben, vagy akár a keretekben?

2018. febr. 16. 19:07
 3/6 A kérdező kommentje:
Szögediek vagytok - ha már pörgető? :P :)
2018. febr. 16. 19:10
 4/6 anonim ***** válasza:
Mindkettő előfordul. Álltalában így zajlik: Repcéről vándorlok alsó akácra, ahol kb a második napon megpörgetem a repcét, majd ugyan itt helyben 1szer, vagy 2szer az akácot. Innen visszatérek a telephelyre, ahol a következő pörgetésem a napraforgó. Mivel nincs sátram, így innen a kipörgetni kívánt naprás kereteket elveszem, hazaviszem, otthon kipörgetem, majd másnap visszadom. Álltalában a fekvősök így csinálják, bár sokan sátrat használnak, így nem kell hazavinni a naprát sem. A rakodósok rendszerint mindent otthon pörgetnek. A komplett méztér fiókokat viszik haza. Az utaztatás nem viseli meg a kereteket, de azért vigyázni kell rájuk. A rázkódástól nem igen lesz baja. Tehát ettől nem sérülnek. Tulajdonképpen, a kaptárban is ugyan azt az utat teszik meg, nem igaz? Üdv!
2018. ápr. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
De olyan vékonyka az a drót, ami tartja a súlyos nektárral teli műlépet a keretekben, hogy nem lehet baja az egyenetlen terepen való rázkódás miatt? Úgy értem, hogy nem szakad ki a lép a vékony drótból? Mert már a pergetés is kiszakítja néha.
2018. ápr. 23. 13:40
 6/6 anonim ***** válasza:
Megfelelő drótozás, és megfelelően kiépített és lefedett lép esetén nem jellemző, hogy sérüljön.Természetesen szakszerű bánásmód mellett. De elég sokat kibír. Kérlek áruld már el, hogy miért foglalkoztat ez ennyire téged???
2018. ápr. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!