Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » A szobám falán mászkált egy...

A szobám falán mászkált egy kis szürke hosszúkás szelvényes állatka, szerintem valamilyen ászkarák. Mi lehet ez és hogy került ide?

Figyelt kérdés
ahogy zsepivel elfogtam, ezüstszürkés nyomot hagyott rajta, mint molylepkékről szokott lejönni por... nem láttam itt hasonlókat, most pedig már egy héten belül két ilyennel is összefutok, most a szobában, azelőtt az előtti lévő előtér/tároló kis helységben. ilyenek néha a fürdőszobában szoktak feljönni, nem? mintha az rémlene. na de az meg a ház másik felében van jóval messzebb
2018. febr. 27. 09:50
 1/8 anonim ***** válasza:

[link]


Nem erre gondolsz ?

Fürdőszobákban vannak leggyakrabban, ahol nedvesség van.

2018. febr. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
de, lehet hogy ilyen volt. fura mert épphogy nem győzöm a szobát szellőztetni olyan száraz levegője lesz most fűtési szezonban
2018. febr. 27. 10:01
 3/8 anonim ***** válasza:
43%
Én már többször is láttam ilyet, fürdőben is, szobában is. Különböző résekben szokott lenni. Elég undorító, ha nagyobbra megnő.
2018. febr. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Lehet hogy több van a fürdőszobában és onnan előmerészkednek ? Nem tudom a védekezést ellenük, de így már könnyen rátalálsz interneten :)
2018. febr. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
46%

Az ezüstös pikkelyke teljesen ártalmatlan. :) A nyirkos, zegzugos helyeket kedveli. Én is hiába szellőztetem a fürdőszobát, nálam is előfordul, szinte a semmiből bukkan fel.

Én mondjuk szeretem őket, halálosan cukik. :D

2018. febr. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Zsiráf
2018. febr. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Ezüstös ősrovar igen. Nem bánt. Aranyos.
2018. febr. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nem fog megnőni nekünk sok ilyen mászkált otthon semmit sem okoz kb annyira ártalmatlan mint egy muslinca. Nemtudom ez a rendes neve e de mi valamiért Ezüstkének hívtuk.
2018. márc. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!