Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Fecskefarkú lepkét találtam a...

Fecskefarkú lepkét találtam a lakásban mi a teendő vele?

Figyelt kérdés
Mit tudok vele csinálni vele, mert kint mínuszok vannak és hó?

#tél #lepke #Fecskefarkú lepke
2018. márc. 1. 13:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Mivel a kifejlett lepke 3-4 hétig él, és főleg virágnedvekkel táplálkozik... hát szegénynek úgyis mindegy, hogy éhen hal vagy megfagy. :(
2018. márc. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Raktam ki neki gyümölcsöt (azt olvastam annak a levével is el van egy darabig).
2018. márc. 1. 19:30
 3/9 anonim ***** válasza:
59%
Téli hibernáció valószínűleg. Mozog?
2018. márc. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha óvatosan meglehelgeted? Egyszer "felélesztettem" így egy lepkét,persze az csak a hideg miatt meredt meg. De volt csodálkozás :) .
2018. márc. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
100%

A fecskefarkú lepke (Papilio machaon) nyári faj, nem képes áttelelni imágóként, csak bábként. Valamivel bekerülhetett a báb a lakásba és a szobahő zavarta össze, emiatt kelt ki.

Életben lehet tartani egy ideig, akár gyümölcsön is, de beáztatott homok/sóder/sár (vagy akár macskaalom is működhet) és cukros víz/pálinka is jó, előbbiből tud ásványi sókat szívogatni, utóbbi pótolja a nektárt.

Bár sok esély sajnos nincs rá, de ha valahogy sikerül mégis életben tartanod április közepéig-végéig, akkor elengedheted és talán sikerül a természetes generáció rajzáskezdetét elkapnia.

2018. márc. 1. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen mozog elég fürge. Raktam ki neki gyümölcsöt hátha segít valamit.
2018. márc. 2. 23:57
 7/9 anonim válasza:
39%
Bástya ez csak egy lepke
2018. márc. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
86%
Lehet, hogy neked CSAK EGY LEPKE, de ha te lennél a helyében, az rögtön MÁS lenne. Az ilyenek miatt fog kihalni az állatvilág. Ez CSAK egy lepke, CSAK egy macska, CSAK egy elefánt, CSAK egy panda, CSAK te. Csak, csak, csak... Bele sem gondolsz az ő helyébe... Valamelyik lepkének lehet számít. Most nézhetsz dedósnak utolsó, De tudod minden állat számít, mert a sok csak-ból a végén nulla lesz.
2018. márc. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
32%
Minden állat számít, de az ilyennel nem tudsz mit kezdeni. A dínók is kihaltak, de ami alkalmazkodott, az megmaradt. Ez az élet törvénye. Mesterségesen beavatkozni sem jó ebbe. Persze lehet erőfeszítéseket tenni azért, hogy megérje a lepke akár a március közepét is, ez szép dolog.
2018. márc. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!