Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Mit tennél ha a szomszédod 3...

Mit tennél ha a szomszédod 3 konténer méhet tartana?

Figyelt kérdés
Vándorméhészet. Most,hogy kezd melegedni egyszerűen nem lehet kint lenni az udvaron nyugodtan. A gyerekem nem tud játszani, mert mennek rá. Ráadásul összepiszkítanak mindent. Ahogy a repce virágzik támadnak.. ez megy évek óta. az ember nem itt lakik csak kijár. ha a vándoroltatásból visszajön a méhek a háziállatok itatóján hemzsegnek,szegény kutya nem is mer inni, a pancsolóról nem is beszélve... nagyon bosszantó..
2018. márc. 7. 20:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Jegyzőnél kérj birtokvédelmet.
2018. márc. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%
Először is megkérdeznèm tőle, hogy van-e rá engedélye? Ha nincs, figyelmeztetném, hogy ha nem változtat kénytelen leszek feljelenteni.
2018. márc. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
szeretem a békét, addig minden rendben volt amíg csendbe tűrtünk.. ahogy tavaly ősszel megmondtam neki, hogy sok lesz a 3 konténer kiakadt és kígyót-békát rámkiabált.. amíg 10 család volt nem zavart..azután 50 és végűl már ez a sok.. mindent úgy alakítottam, hogy ne legyen gond..kora reggel dolgoztam a kertben, mert ha felmelegedett támadtak.. de már nem birom agyilag... ne kelljen már még egy tavasz bujkálva tőlteni.. sajnos lehet, hogy feljelentést kell tennem..de ez annyira nem jó érzés.. én nem ilyen vagyok..
2018. márc. 7. 22:19
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Mélységesen felháborít, hogy a héhtartásnak ennyire laza a szabályozása.

Én lakott területen belöl nem engedélyezném.

Értem, hogy az álattartásás szabályai vonatkoznak erre is, de a törvényalkotóknak be kellene látni, hogy míg a disznók, kutya, baromfi...a telken belöl maradnak, a méhek viszont nem.

Pedig komoly veszélyt jelenthetnek azokra akik allergiásak a méhcsípésre, nem beszélve a csípés kellemetlenségeiről.

Mint ahogy az se normális, ha a szomszéd kutyája átjár az udvarodra és rendre megharapja a gyerekedet, így ez sem.

2018. márc. 8. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2 méter magas, teljesen zárt kerítés előírás a méhtartásnál, valamint, hogy a te kerítésedtől legalább 4 méterre lehetnek elhelyezve. Ez elméletileg biztosítja nekik a magasrepülést. Ha állandó méhészet van a közelben, akkor vándorméhészetet nem lehet telepíteni (200m). Út közelébe sem lehet telepíteni (50m) és csak annak háttal lehet elhelyezni. Ha ilyen sok van, valószínűleg van őstermelőie, de esélyes, hogy nem mind papíron. Az önkormányzathoz kell bemenni és panaszt tenni. Szólj neki, hogy itassa őket sűrűbben, mert hozzád járnak inni. Egyébként repce virágzásakor nem tudom mit keresnek nálad, olyankor a dolgoznak, mint az őrült. Nekem is nagy a kertem, tele virágokkal, vannak méhészek a közelben, de még soha nem csíptek meg, pedig közvetlen köztük tapicskolok. Ha nem támadsz, ők sem fognak. A kutya itatóját meg el kellene tenni máshová, mert ha lenyeli a méhecskét és az megcsípi, megfulladhat az eb.
2018. márc. 8. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A méhtartás szabályait töviről hegyire ismerem. A kerítés nevetséges. Akkor is felbolydulnak amikor eteti őket. Hogy mondjam meg egy kisgyereknek ne félj tőlük,mert már többször is megcsípték? Kellene olyan szabály, hogy lakott házhoz nem lehet. Az itatót arrébb teszem akkor is negtalálják. Szóltam már neki és azt mondta, hogy nem hozzánk járnak inni hanem máshová.. kivagyok!!!
2018. márc. 8. 08:02
 7/8 anonim ***** válasza:
És minden szabályt betart, nem lehet valamivel betámadni? Esetleg valami szert szerezni, amitől elmennek? Van méhész barátom, esetleg megkérdezem lehet-e tenni valamit. Hátha ő okosabb...
2018. márc. 8. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
nem akarok szereket használni, nem akarok kárt okozni! jó lenne méhész véleménye is..
2018. márc. 8. 11:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!