Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Hogyan vetkőzzem le a darazsak...

Hogyan vetkőzzem le a darazsak iránti őrült félelmemet?

Figyelt kérdés
Immár két éve, hogy őrülten félek a darazsak összes fajtájától. Mihelyst eljön a nyár, elkezdek rettegni. Odáig fajult, hogy nem merek elmenni a boltba, mert félek hogy a közelembe jön egy. Nem csapkodom, és nem leszek agresszív ha a közelembe jön egy, mégis a múltkor megszúrt egy. Azóta rettegek. Fogalmam sincs hogy vetkőzzem le ezt, mert ha tovább így megy, talán bele fogok őrülni, és nem élvezhetem ezek után, a nyarat.

2018. ápr. 5. 20:00
 1/3 anonim ***** válasza:
76%
És mi történt, amikor megszúrt? Fájt pár percig, és annyi. Túlélted, nem? Akkor már veszélyesebbek a lépcsők, a bokatörés sokkal lassabban gyógyul. Nem is értem, hogy egy párperces fájdalom miatt, ami ráadásul párszor történik meg az ember életében, hogy lehet ennyire rettegni.
2018. ápr. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Attól még, hogy a darázs többször tud szúrni mint a méhecske - aki belehal a csípésbe - attól még nem szurkál szívesen.


Hidd el, ha teheti, inkább elmenekül, akkor csíp ha tényleg muszáj.


Csípéskor méreganyagot termel (ha nem vagy allergiás rá, akkor meg se kottyan az embernek, nem veszélyes csak fáj)

és ha teheti, nem pazarolja el. Hosszú meló előállítani a méreganyagot, és ha teheti inkább a túlélésre összpontosítja az energiáit a "gyártás" helyett.

2018. ápr. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Na ne már hogy nem csináltál semmit?!


Én fiatalabb koromban egy faházban darázsfészek alatt aludtam egy faházban és sosem volt egymással problémánk.


Tavaly a kertünk szerszámos házikójában hatalmas lódarázsfészek épült és simán bementem a házba tenni venni pakolni és nem bántottak. Ok. aztán persze egy idő után ki lettek irtva mert amikor már voltak pár százan akkor már kicsit agresszívebbek voltak de akkor sem csíptek meg.

2018. ápr. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!