Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » A Balatonnál miért van ennyi pók?

A Balatonnál miért van ennyi pók?

Figyelt kérdés

Rettegek a pókoktól. Tavaly nyáron, mikor a Balatonnál nyaraltunk, azt vettem észre, hogy esténként mindenhol, MINDEN teli van undorító, hatalmas keresztes pókokkal. A fák ágai közt, a kerítéseken, a part menti köveken, a vízbe vezető lépcsőkön, a házak falain, az öltözőkben, az ablakokban, sőt még a hajók korlátjain is.... Egy padra nem mertem leülni miattuk, mert azok is teli voltak. Egyszer még a szállásunkra, a szobába is bejött, amikor pár percre kinyitottuk az ablakot szellőztetni (nem volt szúnyogháló).

Nagyon szeretem amúgy a Balatont, de ezek miatt a dögök miatt esténként alig mertem kimozdulni, mert tényleg rengeteg volt belőlük.

Egyébként faluban élek, szóval nálunk is előfordulnak sajnos, de ilyen invázióval még sosem találkoztam itthon szerencsére.

Miért van ilyen rengeteg pók a Balatonnál?



2018. ápr. 6. 14:04
 1/7 anonim ***** válasza:
21%
Mert ilyenkor kelnek ki és kezdenek vadászni
2018. ápr. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A nagy vízfelület vonzza a prédaállataikat.
2018. ápr. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
96%

Mivel rengeteg táplálékrovar szaporodásához kell a vizes közeg, így a pókok számára ez olyan mint a balaton.

Javaslom a félelmed legyőzését amúgy, magyarországi pókfajok többsége át sem tudja harapni a bőrt, akik meg igen, azoknak sem elviselhetetlen a marása(pláne nem halálos). De amíg fájdalmat nem okozol nekik eszük ágában sincs téged meghatapni, így ha rád is mászik egy, nem azért teszi, hogy jól belédharaphasson. Tessék legyőzni ezt a félelmet, neked is jobb érzés lesz, a pókok kígyók egyébb rovarok mind félreértett állatok, ok nélkül senkinek sem ártanak.

2018. ápr. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem ártanak, nem is amiatt félek tőlük, hogy esetleg megcsípne, hanem valamilyen megmagyarázhatatlan okból kisgyerek korom óta rettegek minden póktól. Egyszerűen bepánikolok ha a közelemben meglátom (pláne ha sokat), ennél a kérdés kiírásánál a hideg futkosott a hátamon, ahogy eszembe jutottak a nyári emlékek. Még képen sem tudom elviselni a látványukat, és ha rémálmom van, annak 90%-ában pókok szerepelnek.

Szörnyű egy fóbia ez amúgy, mert ezek a dögök pl a kígyókkal ellentétben tényleg szinte mindenhol ott vannak. A mások számára teljesen természetes dolgok, mint pl felmenni a padlásra, vagy kinyitni egy régi, poros dobozt, számomra teljesen kivitelezhetetlen dolgok.

2018. ápr. 6. 20:05
 5/7 anonim ***** válasza:
78%

Keress egy jó pszichológust :) tudnak ilyenen segíteni. Nekem hála égnek nincs ilyen bajom, egyes egyedül tériszonyos vagyok, de azt is mindig próbálom legyőzni pl kalandparkokkal és egyéb módokon. Én is jártam vele pszichológushoz, mert olyan durva volt, hogy egy szimpla széken állva is remegett a lábam, most meg már simán átmegyek egy függőhídon is. (Jó az kicsit tulzás, hogy simán, mert görcsben van a gyomrom, de megcsinálom :D)

Ne hagyd, hogy ezek az apró lények örömöktől fosszanak meg, a balaton csodásak a nyári éjszakák, és ahogy mondod, a pókok mindenhol ott vannak, ne hagyd nekik, hogy bármilyen élményt is elvegyenek tőled, győzd le a félelmed ;)

2018. ápr. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Amiről beszélsz az arachnofóbia. Ez sajnos nekem is megvan, és én is mikor Balatonon voltam, és éjszaka volt vagy 23 pókot számoltam a kikötő éttermében és már az volt a szándékom, hogy visszamenjek Pestre. De végül kénytelenek voltunk kikötőben aludni, emiatt egész éjjel nem aludtam mert 200 vérnyomással nem tudhattam, de reggel mikor jöttek az írtók, és kiirtották, akkor egész nyugodtan tudtam aludni :) elvileg balcsin a kártevőírtás magas szinten van
2018. jún. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szia, szerintem nincs semmi bajod, senki nem szeret undorító hatalmas pókokkal együtt aludni, egyáltalán kontaktálódni. Nekem is volt ilyen Balcsis élményem, egy faházat béreltünk, ami kívül-belül hemzsegett a farkaspókoktól, akik a sötétben aktivizálták magukat, ereszkedtek lefelé tömegével a plafon repedéseiből, lámpákból, ablakokból, résekből. Mindenhol ott voltak, fürdőszobában, függönyön, bútorokban. Ki a fene akar ilyen környezetben aludni, egyáltalán ott lenni? Ez nem 1-2 pókocska, hanem hatalmas undorító farkaspókok, tömegével. Nem kell ehhez fóbiásnak lenni, hogy kerüld az ilyen elfertőződött, túlszaporodott környezetet. Ilyen mértékű pókinvázió egyszerűen undorító, normális ember számára nem komfortos, teljesen jogos az elhatárolódásod, amit nem is neveznék rettegésnek. :-)
2023. ápr. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!