Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Hol tudok madárpókot simogatni...

Salamonsziszi kérdése:

Hol tudok madárpókot simogatni/kezemben tartani?

Figyelt kérdés

Csúnya pókfóbiám van kicsi korom óta. Mostanában romlott is ez az állapotom, úgyhogy eldöntöttem, hogy ennyi volt, legyőzöm ezt a hülyeséget. Már elkezdtem, megfogtam kis kaszás pókot, hagytam, hogy végig fusson a kezemen, stb. Eléggé belejöttem, úgyhogy szeretnék minél nagyobb pókot is a kezemben tartani. Tud esetleg valaki olyan helyet, ahová elmehetek, a kezembe adják és ismerkedhethek vele?

Köszönöm szépen a válaszokat előre is!



2018. ápr. 19. 22:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát, a simogatást nem ajánlom, nem szeretik, ha felülről nyúlnak hozzájuk. Óvatosan esetleg a hátsó lábait meg lehet érinteni. Illetve rátehetik a nyitott tenyeredre, úgy megmarni nem fog.

Ugye tudod, hogy a madárpókoknak vannak úgynevezett csalánszőreik? Régen ebből csinálták a viszketőport, amúgy. Nem mindenki érzékeny rá, de előfordulhat, hogy még másnap is viszketni fog tőle a kezed (én pl. nem vagyok rá érzékeny, de húgom igen).

Kérdésedre: általában nem a legjobb a pókokat fogdosni, nem szeretik, de egy kivételes esetben szerintem egy tenyésztő vagy póktartó megengedné neked. Egy boltban pl. azért nem valószínű, mert a megfogás a pók számára a leginkább kockázatos: ha leesik akár csak egy méterről is, nagy eséllyel elpusztul.


Ami fontos, ne a szomszéd 12 éves menőző Pistikéhez menj át, hanem keress egy olyan tenyésztőt, tartót, akinek sokéves rutinja van, ismeri az állatait, és tudja, hogy mit csinál.

Illetve, nem tudom, hány éves vagy... MINDEN pók esetében ott az esély, bármilyen szelíd is, hogy esetleg megmar. Ezek vadállatok, és nem az eszükért szeretjük őket... Nagy eséllyel bajod a marástól nem lesz (legtöbb faj esetében kb. mint egy darázscsípés, veszélyesebbet meg nyilván senki nem ad a kezedbe), de ha MÉGIS megmar, és utána a szüleid pl. a jó szándékkal segíteni akarót megpróbálják kibelezni, hát, az nem kellemes.


Illetve, lehet, h. én parázom túl, de egy netes ismeretség alapján, h. "jajjj, szépkislány, gyere fel hozzám, megmutatom a naaaaaaaaaaaaaaagy póóóóóókomat!", NEHOGY felmenj egy idegen lakására!


Tudod, mit? Legjobb lenne, ha a legközelebbi Terrapláza rendezvényre el tudnál menni, rengeteg pók/pókos van, valakivel biztos tudnál beszélni erről.

2018. ápr. 20. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a választ! Sok mindent nem tudok róluk, valószínűleg azert is felek tőlük... Amúgy 22 éves vagyok :D úgyhogy nem kell aggódni, nem mászkálok idegen emberek lakására :D

Milyen gyakran rendeznek kiállításokat?

2018. ápr. 20. 14:55
 3/5 anonim ***** válasza:

Terraplaza infót itt találsz:


[link]


Illetve kisebb, de ezért talán családiasabb hangulatú börze szokott lenni a Kispesti Munkásotthon Művelődési Házban, márciusban volt, arról lemaradtál, és nem is tudom, mikor lesz megint.


Ezeken kívül is biztos találsz más börzéket, kiállításokat, ha rákeresel.

2018. ápr. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Lipton. ***** válasza:

Terraplázáról már lekéstél, de nem valószínű, hogy bárki is a kezedbe adta volna az egyik pókját, azért ők sem buták, értelmes ember nem veszélyezteti mások testi épségét.

Ha a fóbiádat szeretnéd legyőzni, inkább szerezz be 1 vagy akár több nyugisabb madárpókfajt, de a kézbevételt egyiknél sem ajánlom. ;)

2018. ápr. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ne akarj madárpókot fogni. Egy az, hogy nekik csak stressz és nem szeretik. Másik meg hogy megsérülhet ha leesik, vagy elszalad, stb. Vagy megmar rosszabb esetben. Inkább vegyél egyet és nézegesd, neveld. De ne piszkáld semmiképpen.
2018. ápr. 30. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!