Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Hogyan győzzem le a bogarak,...

Hogyan győzzem le a bogarak, pókok elleni félelmem?

Figyelt kérdés
Már nagyon zavarja a páromat, családomat ez a félelmem... Ha meg látok egy pókot mindegy hogy mekkora sikitok üvöltök reszketek és addig nem tudok meg nyugodni amig meg nem ölöm vagy el nem viszik nagyon nagyon messze. Valamelyik nap kocsiban ültünk párommal előtte való órában vittük el a kútra ipari porszívóval kitakarítani. Párom vezetett én mellette ültem és egyszer csak egy óriási zöld pók ereszkedik lefele na én ne tudtam hogy mitcsináljak majd nem szembe jövő sávba mentünk át... nagy nehezen rá vettem magam hogy neki üssek műszerfalra esett reszketéssel teljesen leizzadva össze nyomtam... Ez csak egy példa volt hogy már olyan beteges a fóbiám hogy nem is gondolokod csak orditok iszonyú kellemetlen:( A darázstól vagy méhtől is félek de jobban elviselem mint pl a pókot, szöcske, százlábú vagy bármi mit csináljak hogy küzdjem le???? (anyu azt hiszi hogy megjátszom de egyáltalán nem 24 éves vagyok nem fogok azzal szórakozni hogy eljátszam hogy féljek....) Nagyon megnehezíti az életem segítsetek!

2018. ápr. 23. 17:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Ugyanilyen voltam, mint te. Aztán elkezdtem őket sajnálni, onnantól kezdve már attól féltem, hogy bajuk esik, nem volt szívem megölni őket. Eleinte undorral, félve fogtam őket pohár és papír közé. Ekkor nehezen, de rávettem magam, hogy közelebbről megnézzem őket a poháron keresztül, és nagyon érdekesnek találtam őket. Ezzel fejlődtem szépen, mára már ki van készítve egy pohár meg egy papír, ha meglátok a házban egy pókot vagy rovart, én vagyok az első, aki ki akarja rakni. Ha meglátom, nem az jut az eszembe, hogy milyen undorító, meg félek tőle, hanem szegényt gyorsan ki kell engedni, mielőtt baja esik, vagy valaki más megöli.


Tudom, fura, de nekem bejött. :)

2018. ápr. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez nem félelem, hanem komoly fóbia, bár gondolom ezzel tisztában vagy.


Az a "jó" benne, hogy irracionális, tehát ok nélkül van konkrétan halálfélelmed tőlük.


Olyan problémát pedig nehéz úgy megoldani, hogy szinte nincs is (csak a te fejedben, és az is lényeges dolog, csak nem.. hát, megfogható, nem tudok más szót rá)


Szerintem fordulj szakemberhez, pláne ha ez a probléma veszélyeztet téged és a szeretteidet (pl. az autós sztori, nem ritka hogy betéved egy-egy) meg úgy alapból is, zavar téged és a családodat is

2018. ápr. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
létezik ilyen terápia?
2018. ápr. 24. 23:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!